Sześć tysięcy gotówką. Trylogia Underworld USA. Tom 2

Sześć tysięcy gotówką. Trylogia Underworld USA. Tom 2 - James Ellroy | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
James Ellroy
WYMIAR
4,98 MB
NAZWA PLIKU
Sześć tysięcy gotówką. Trylogia Underworld USA. Tom 2.pdf
ISBN
1858844447273

OPIS

Sześć tysięcy gotówką to druga część trylogii Underworld USA obnażającej mroczne oblicze Stanów Zjednoczonych lat 60.„Świetna lektura… Ta książka to testosteron w najczystszej postaci”. – The Plain Dealer„Wspaniała, a zarazem straszna książka, o wspaniałym i zarazem strasznym czasie w historii Stanów Zjednoczonych”. – The Village Voice„Jazda bez trzymanki… Amerykańska polityka zacieśniająca więzy ze spiskiem i zbrodnią. Temat tak twardy do zgryzienia, że łatwo połamać na nim zęby”. – The New York Times Book Review„Spod ręki Ellroya wychodzą zdania drapieżne, jakby pisał je furiat miotany gorączką i krótkie niczym błysk flesza aparatu fotograficznego.” – Gazeta Wyborcza22 listopada 1963 roku. Zaledwie kilka godzin po zamachu na Johna F. Kennedy’ego w Dallas spotyka się trzech mężczyzn: Wayne Tedrow Jr. - młody i prawy policjant z Las Vegas, Ward J. Littell - zdeprawowany agent FBI oraz Pete Bondurant - specjalista od szantażu i brudnej roboty. Mają przed sobą jedno zadanie – posprzątać bałagan po zamachu na 53. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Taki początek nie zwiastuje niczego dobrego. Przez kolejne pięć lat cała trójka będzie musiała zagłębić się nie tylko w sprawę morderstwa Kennedy’ego.Wszyscy zostaną wplątani w inne, równie nieprzyjemne kwestie: przejęcie Las Vegas przez Howarda Hughesa, wojna Hoovera przeciwko ruchowi praw obywatelskich, handel heroiną w Wietnamie a także zamach na Martina Luthera Kinga.

„Świetna lektura… Ta książka to testosteron w najczystszej postaci". - The Plain Dealer „Wspaniała, a zarazem straszna książka, o wspaniałym i zarazem strasznym czasie w historii Stanów Zjednoczonych".

„Świetna lektura… Ta książka to testosteron w najczystszej postaci". - The Plain Dealer „Wspaniała, a zarazem straszna książka, o wspaniałym i zarazem strasznym czasie w historii Stanów Zjednoczonych". Sześć tysięcy gotówką to druga część trylogii Underworld USA obnażającej mroczne oblicze Stanów Zjednoczonych lat 60.

POWIĄZANE KSIĄŻKI