Przewodnik po warszawskich blokowiskach

Przewodnik po warszawskich blokowiskach - Jarosław Trybuś | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Trybuś
WYMIAR
5,26 MB
NAZWA PLIKU
Przewodnik po warszawskich blokowiskach.pdf
ISBN
6292775209661

OPIS

Akt oskarżenia jest bardzo długi: że brzydkie, że nieludzkie, że można się na nich zgubić, że niebezpieczne… A przecież na blokowiskach żyją tysiące warszawiaków. Bloki znajdziemy wszędzie, nawet w centrum miasta. Trudno udawać, że ich nie ma. Dlatego warto im się przyjrzeć – docenić ich różnorodność, poznać historię, dostrzec urok, polubić.Bloki i blokowiska mają swoje miejsce w naszej kulturze, nie tylko architektonicznej i urbanistycznej, ale też społecznej. Są obecne w sztuce, literaturze i filmie. Przechodzą powoli do przeszłości, w sferę sentymentu. Niekiedy stają się zabytkami – jako kawałek historii Warszawy, taki sam jak Stare Miasto czy inne obowiązkowe atrakcje.Zapraszamy na spacer po siedemnastu warszawskich blokowiskach, dzięki któremu poznają Państwo specyfikę tych osiedli.O historiach ukrytych między wielkimi płytami opowie dr Jarosław Trybuś – krytyk architektury, historyk sztuki, od 2012 roku wicedyrektor Muzeum Warszawy.Publikacja jest wznowieniem wydania z 2011 roku.

O historiach ukrytych między wielkimi płytami opowie dr Jarosław Trybuś - krytyk architektury, historyk sztuki, od 2012 roku wicedyrektor Muzeum Warszawy. Publikacja jest wznowieniem wydania z 2011 roku. „Przewodnik po warszawskich blokowiskach" narodził się, jak tłumaczy Dariusz Gawin, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, z przekonania, że Warszawa potrzebuje nowych sposobów opisu własnej tożsamości.

Bloki i blokowiska ... „Przewodnik po warszawskich blokowiskach" narodził się, jak tłumaczy Dariusz Gawin, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, z przekonania, że Warszawa potrzebuje nowych sposobów opisu własn... Przewodnik po warszawskich blokowiskach (J.Trybuś) 3 w magazynie „Przewodnik po warszawskich blokowiskach" narodził się, jak tłumaczy Dariusz Gawin, zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, z przekonania, że Warszawa potrzebuje nowych sposobów opisu własnej tożsamości. Dlatego oddajemy do rąk czytelników książkę, gdzie proponujemy takie sposoby opowiadania o stolicy, w których mogliby się rozpoznać.Akt oskarżenia przeciw ... Sprawdź niskie ceny i kup Przewodnik po warszawskich blokowiskach w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! "Przewodnik po warszawskich blokowiskach" to już trzeci tom serii bedekerów wydawanych przez Instytut Stefana Starzyńskiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI