Pamiętam...

Pamiętam... - Kamila Drecka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kamila Drecka
WYMIAR
12,74 MB
NAZWA PLIKU
Pamiętam....pdf
ISBN
7116959960696

OPIS

Jedno z najważniejszych świadectw polsko-żydowskiej historiiPrzyjaciel Polaków w przejmującej, osobistej rozmowie z Kamilą DreckąSzewach Weiss jest osobą, której bogatym i dramatycznym życiorysem można by obdzielić kilkoro ludzi. Urodził się w Borysławiu (wówczas w granicach Polski), ukrywał się wraz z rodziną przed nazistami, został ocalony z Holocaustu, był ambasadorem Izraela w Polsce, a przede wszystkim głosicielem prawdy: o Żydach, Polakach, o zbrodniach oraz bohaterstwie czasów wojny.W osobistej rozmowie „dyżurny Żyd” – jak sam z dystansem o sobie mówi – nie tylko odsłania tragiczne koleje swojego życia, ale również w fascynujący sposób opowiada o patriotyzmie, narodowych stereotypach, kręgosłupie moralnym, roli prawdy w historii narodów oraz starości i okruchach szczęścia.Szewach Weiss – urodzony w 1935 r. w Borysławiu polityk izraelski, dyplomata, profesor nauk politycznych, dziennikarz, autor kilkudziesięciu książek, Kawaler Orderu Orła Białego. Był między innymi przewodniczącym Knesetu, ambasadorem Izraela w Polsce i przewodniczącym Rady Instytutu Yad Vashem, który przyznaje medale Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

Zapakowana w estetyczne pudełko, idealnie sprawdzi się jako prezent. Witam. Jak w temacie nie pamiętam E-mail ani Hasło do konta Microsoft, które było zalogowane na laptopie z Windowsem 10 (możliwe że licencja z nim się powiązała), oraz na koncie była zakupiona gra do której mam klucz, ponieważ była zakupiona na zewnętrznym portalu. Pamiętam Jak z 0,70 wyrąbało na1,50 zł to tu piękne wpisy były ,że 4 zł będzie .Pewnie wtedy dużo osób oddało co kurs się KISIŁ w przedziałach między 0,70 -0,90 zł Nie pamiętam hasła.

Najważniejsze grupy znaczeniowe: » pamiętać - troskliwa opieka nad kimś lub czymś » pamiętać - w odniesieniu do zajmowania się kimś lub czymś » pamiętać - jako określenie wracania do czegoś wspomnieniami » pamiętać - w kontekście martwienia się o kogoś lub coś » pamiętać - odnośnie noszenia czegoś ... pamiętać [pamiętam|pamiętałbym] {czasownik niedokonany} volume_up pamiętać (też: przypomnieć , zapamiętać , przypomnieć sobie , wspomnieć , upamiętniać , zachować w pamięci , nie zapominać ) "Pamiętam" jest pierwszą powieścią z kategorii obyczajowa/romans po jaką sięgnęłam. Nie miałam wielkich oczekiwań, szukałam czegoś lekkiego i wciągającego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI