Wóda i bala

Wóda i bala - Grzegorz Żurek | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grzegorz Żurek
WYMIAR
10,28 MB
NAZWA PLIKU
Wóda i bala.pdf
ISBN
7420053572652

OPIS

Grześ, bohater powieści, przemierza swoją „jednostkę świata” – Mysłowice wyposażony w pewien poznawczy antyfiltr: świat w jego optyce to przyprószona sadzą i pyłem węglowym ziemia jałowa. Jest diablo inteligentny, zjadliwie ironiczny i przepełniony dławiącą go goryczą egzystencjalną, a na domiar złego gra w A – klasowym zespole piłkarskim. No i jeszcze lubi wypić…Grzegorz Żurek – zawód wyuczony: nauczyciel języka polskiego, zawód wykonywany: co popadnie i gdzie go zechcą. Wieloletni reprezentant klubów piłkarskich zarejestrowanych w najniższych klasach rozgrywkowych. Z bohaterem „Wódy i bali” łączy go wszystko.

Jest diablo inteligentny, zjadliwie ironiczny i przepełniony dławiącą go goryczą egzystencjalną, a na domiar złego gra w A - klasowym zespole piłkarskim. No i jeszcze lubi wypić… Wóda i bala „Postmodernistyczny memuar w starym stylu".

Tematyka co prawda ciekawa: chlanie i piłka (więcej tego pierwszego) - plus fakt, że akcja powieści dzieje się w moich Mysłowicach - ale średnio wierzę w nową polską prozę. Zbyt często zauważyłem, że ... Wóda i bala, to zdecydowanie intrygująca lektura o niestereotypowej fabule.

POWIĄZANE KSIĄŻKI