W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa wielkich Polaków

W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa wielkich Polaków - Ewa Jałochowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Jałochowska
WYMIAR
7,61 MB
NAZWA PLIKU
W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa wielkich Polaków.pdf
ISBN
7295692807909

OPIS

Relacje międzyludzkie często budują różnice między ludźmi. One prowokują do działania lub wprost przeciwnie, do jego braku. One potrafią wydobyć z człowieka najgłębiej skrywane, niekiedy wstydliwe emocje. Zwykle ktoś ma więcej pieniędzy, szczęścia, jest zdolniejszy czy wrażliwszy.Te różnice najlepiej widać w przypadku rodzeństwa. Jeden z braci po ojcu odziedziczył delikatność, drugi po matce determinację i charyzmę. I to właśnie ten drugi zostaje wielkim politykiem. O nim śpiewane są pieśni, jego imieniem nazywane są ulice. Co na to brat? Jest dumny, lecz także zazdrosny. Kocha i ma żal, jak Andrzej Witos.Albo właśnie całkiem inaczej. Bronisława przez całe życie z oddaniem pomagała Marii Skłodowskiej-Curie. Ludwika Chopin do ostatniej chwili siedziała przy łóżku umierającego brata. Ale Izabela Boznańska nie kryła złości. Nienawidziła sukcesu Olgi i nienawidziła samej siebie. Mimo to w tajemnicy pomagała siostrze.O nich jest ta książka. O mniej znanych braciach i o zapomnianych siostrach. O tych, którzy mieli szczęście lub pecha urodzić się w jednej rodzinie z kimś, kto skupiał na sobie całą uwagę i lśnił tak mocnym blaskiem, że w jego pobliżu nikt inny widoczny być nie mógł.

Te różnice najlepiej widać w przypadku rodzeństwa. Jeden z braci po ojcu odziedziczył delikatność, drugi po matce determinację i charyzmę.

31 złotych. W cieniu sławy Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków - Ewa Jałochowska Książki \ Literatura faktu, reportaż od MUZA w najlepszej cenie 35,26 zł - zamów już dziś w księgarni Matfel.pl! "W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków" to książka, która odkrywa wiele tajemnic! Bronisława przez całe życie z oddaniem pomagała Marii Skłodowskiej-Curie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI