Święty Stanisław Kostka

Święty Stanisław Kostka PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
12,70 MB
NAZWA PLIKU
Święty Stanisław Kostka.pdf
ISBN
3926814703740

OPIS

Albumy ukazuje sylwetkę św. Stanisława Kostki, współpatrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Opisuje poszczególne etapy jego krótkiego, ale bardzo pobożnego życia: atmosferę domu rodzinnego, studia w kolegium jezuickim w Wiedniu, ciężką chorobę i cudowne uzdrowienie, ucieczkę z Wiednia do Rzymu w celu wstąpienia do zakonu jezuitów oraz niezwykłą śmierć. Książka przedstawia miejsca pamięci i kultu św. Stanisława w Polsce i w Europie oraz modlitwy w różnych intencjach za jego wstawiennictwem. Całość uzupełnia ciekawy materiał ilustracyjny.

Ireneusz Nowak OFMCap. Święty Stanisław Kostka pochodził z mazowieckiego Rostkowa położonego niedaleko Przasnysza, z zamożnej, wówczas już senatorskiej, szlacheckiej, dobrze skoligaconej rodziny. Był drugim synem Jana, kasztelana zakroczymskiego, i Małgorzaty z możnego rodu Kryskich, urodzonym w 1550 r. Stanisław ze Szczepanowa (również Stanisław Szczepanowski; ur.

Jego ojciec Jan był kasztelanem, a krewni zajmowali znaczące stanowiska w Polsce Jagiellonów i Wazów. Stanisław Kostka miał trzech braci i dwie siostry. Film pochodzi z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"Więcej filmów z tej serii oraz wiele innych znajdziecie na stronie: https://vod.promyczek.pl/serie/... W ikonografii św.

POWIĄZANE KSIĄŻKI