Architektura ewolucyjna. Projektowanie oprogramowania i wsparcie zmian

Architektura ewolucyjna. Projektowanie oprogramowania i wsparcie zmian - Patrick Kua | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Patrick Kua
WYMIAR
8,25 MB
NAZWA PLIKU
Architektura ewolucyjna. Projektowanie oprogramowania i wsparcie zmian.pdf
ISBN
1148050487298

OPIS

Przez długi czas uważano, że architektura oprogramowania powinna powstać przed rozpoczęciem pisania kodu i pozostać niezmieniona aż do zakończenia projektu. Pojawienie się zwinnych metod tworzenia oprogramowania spowodowało, że taką koncepcję zaczęto podawać w wątpliwość. Niektórzy nawet kwestionowali potrzebę tworzenia architektury, gdyż utrudniała reakcję na zmiany wymagań. Istnieje jednak inne podejście do architektury, zgodnie z którym jest ona ściśle powiązana z fazą programowania i dynamicznie odpowiada na zmiany pojawiające się podczas tworzenia kodu. W ten sposób architektura ewolucyjna, pomimo nieprzewidywalności zmian, zapewnia rozwój projektu we właściwym kierunku.Dzięki tej książce architekci oprogramowania zapoznają się z nowym podejściem do powiązań architektury z czasem. Przekonają się też, że tworzenie architektury ewolucyjnej sprowadza się do trzech głównych zagadnień: funkcji dopasowania, zmian przyrostowych i prawidłowego sprzęgania. W tej książce uwzględniono analizę każdego z tych aspektów, ukazano też mechanizm budowania architektury wspierającej ciągłe zmiany. Szczegółowo wyjaśniono zasady wprowadzania pętli informacji zwrotnej pozwalających całemu zespołowi na spójne rozwijanie systemu w zgodzie z zasadą ciągłego dostarczania. Pokazano metody monitorowania stanu architektury. Sporo uwagi poświęcono problemom danych długowiecznych - jest to często pomijane zagadnienie.W tej książce:Funkcje dopasowania w architekturzeZmiany przyrostowe wprowadzane za pomocą projektowania i operacjiSprzężenie architektury i wprowadzanie zmian bez utraty stabilności systemuDane ewolucyjne oraz zmiany wymogów i architektury w miarę upływu czasuBudowanie architektur ewolucyjnychPraktyczne wdrażanie architektury ewolucyjnej w korporacjiArchitektura korporacyjna: wysoka sztuka projektowania!

Pojawienie się zwinnych metod tworzenia oprogramowania spowodowało, że taką koncepcję zaczęto podawać w wątpliwość. Architektura Ewolucyjna Projektowanie Oprogramowania I Wsparcie Zmian W magazynie Merlin Commerce Sp. z o.o Sprzedaż internetowa +48 222 62 62 62 [email protected] Architektura ewolucyjna Projektowanie oprogramowania i wsparcie zmian | Ford Neal, Parsons Rebecca, Kua Patrick | Glimmer City Press.

Przekonają się też, że tworzenie ... Projektowanie oprogramowania i wsparcie zmian . Neal Ford, Patrick Kua i inni , ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI