Miłość z kamienia

Miłość z kamienia - Grażyna Jagielska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Grażyna Jagielska
WYMIAR
6,37 MB
NAZWA PLIKU
Miłość z kamienia.pdf
ISBN
4504691974531

OPIS

Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świataOn był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał dziennikarskie nagrody.Ona – ciągle w domu; skulona pod kuchenką, we wnęce szafy, w łazience. Tu spotykała się z tymi samymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonowała w sobie lęki i wyobrażenia śmierci męża, a po jego powrocie – obrazy tortur i gwałtów.Jej mąż był najsłynniejszym polskim korespondentem wojennym, ale to u niej zdiagnozowano zespół stresu bojowego, z którego leczyła się w klinice. Grażyna i Wojciech Jagielscy – razem przeżyli 53 wojny. Najtrudniejsza okazała się ta ostatnia, rozegrana między nimi. Jej opis, sporządzony przez Grażynę Jagielską, to jedna z najbardziej sugestywnych i poruszających w polskiej literaturze relacji z pogrążania się w chorobie psychicznej i stopniowego z niej wychodzenia.Inspirując się książką, Ewa Bukowska nakręciła film 53 wojny z niezwykłą rolą Magdaleny Popławskiej.

Jagiel­ska dzie­li się z czy­tel­ni­ka­mi swo­imi sła­bo­ścia­mi, swo­imi bar­dzo oso­bi­sty­mi pro­ble­ma­mi, obna­ża się przed nami z tego, co sie­dzia­ło w jej gło­wie. ... ☞ Ebook - epub, mobi.

Życie z korespondentem wojennym Od dwudziestu lat przygotowuję się na śmierć mojego męża, jestem prawie gotowa. Pięćdziesiąt trzy wojny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI