Drzewo życzeń

Drzewo życzeń - Katherine Applegate | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katherine Applegate
WYMIAR
4,52 MB
NAZWA PLIKU
Drzewo życzeń.pdf
ISBN
4874598762692

OPIS

Zabawna, głęboka i ciepła historia o inności i tolerancji, opowiedziana z zaskakującej perspektywy.Może drzewa nie umieją żartować, ale bez wątpienia potrafią opowiadać historie. Tę opowiada pewien dwustuletni dąb. Ma na imię Dąb i jest drzewem życzeń – co roku ludzie ozdabiają go skrawkami papieru, szmatkami, czasem nawet skarpetkami. Każda taka ozdoba to czyjeś marzenie.Razem ze swoją przyjaciółką wroną Bongo i innymi zwierzętami, które żyją w jego dziuplach i gałęziach, Dąb czuwa nad okolicą. Mogłoby się wydawać, że nic już go nie zaskoczy. Ale pewnego dnia do jednego z domów przy jego ulicy wprowadza się rodzina z zagranicy. Nie wszyscy życzliwie ją witają. Wkrótce wydarza się coś, co sprawi, że Dąb złamie najważniejszą zasadę wszystkich roślin i zwierząt i… przemówi do ludzi.Drzewo życzeń znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa” i Amazona (w kategorii „Dziecięce książki o tolerancji”), ukazało się w już ponad 20 wersjach językowych i doczekało się entuzjastycznych recenzji w wiodących czasopismach na całym świecie.Pięknie napisana, budująca opowieść, która odciśnie swój ślad w sercu każdego czytelnika, bez względu na wiek.„The New York Times Book Review”Wartka, mądra i czuła opowieść, w której zwyciężają szacunek, odwaga i nadzieja.„Kirkus Reviews”Applegate stworzyła skromnego, silnego bohatera, który w poruszający sposób przemawia do hałaśliwego i nieprzyjaznego świata.„The Washington Post”Prostota i wdzięk książki Applegate tworzą mocny kontrast z uprzedzeniami, z którymi się rozprawia. Ważny apel o wzajemną życzliwość dochodzący z niespodziewanej strony.„Publishers Weekly”„Drzewo życzeń to książka przepełniona czułością, bardzo potrzebna i na czasie.„Booklist”

Poetycka i ponadczasowa książka Kathrine Applegate trafiła na listy bestsellerów Amazona i „New York Timesa" w 2017 roku, a prawa do powieści sprzedano ponad 20 krajom. Polska premiera Drzewa życzeń zbiegła się w czasie z innym roślinnym tytułem ... Drzewo życzeń znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa" i Amazona (w kategorii „Dziecięce książki o tolerancji"), ukazało się w już ponad 20 wersjach językowych i doczekało się entuzjastycznych recenzji w wiodących czasopismach na całym świecie. Drzewo życzeń na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Mamy tu dość prosty schemat fabularny, wybiórcze przedstawienie realiów, dosyć jednowymiarowe postaci, będące nośnikami jednej lub dwóch cech. Nie ma niczego, co zmieniałoby kierunek, w którym powinna podążać recepcja utworu przez czytelnika.

POWIĄZANE KSIĄŻKI