Ocalenie

Ocalenie - Joseph Conrad | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joseph Conrad
WYMIAR
3,37 MB
NAZWA PLIKU
Ocalenie.pdf
ISBN
3650780310075

OPIS

Ocalenie to książka wręcz klasyczna dla twórczości Josepha Conrada, związana z tematyką morską, malajską, ale przecież dotyka wartości uniwersalnych jak honor, moralność, walka dobra ze złem. Conrad jak zawsze genialnie stawia pytania dotyczące ludzkiej natury, sensu życia i nihilizmu. Główny bohater powieści kapitan Tom Lingard to człowiek heroiczny choć jego bohaterstwo musimy przyjąć trochę na wiarę, bo w zasadzie nic o nim tak do końca nie wiemy. Natomiast pani Travers główna bohaterka Ocalenia jest wg krytyków najlepiej zarysowaną postacią kobiecą ze wszystkich powieści Conrada.Joseph Conrad, a właściwie Teodor Józef Konrad Nałęcz-Korzeniowski (1857-1924) to bodaj najsłynniejszy w świecie polski pisarz. Tyle że to przecież pisarz angielski. W wieku 16 lat wyjechał z Polski. Najpierw trafił do Marsylii, został marynarzem, pływał do Indii, na Malaje, odwiedził zarówno afrykańskie Kongo, jak i Australię; prowadził burzliwe, pełne przygód życie.W roku 1894 porzucił morze i ostatecznie zajął się pisarstwem. Napisał kilkanaście książek i… zrewolucjonizował literaturę. Łączył awanturnicze wątki z głęboką analizą psychologiczną, odkrywając w ludzkiej naturze głębokie pokłady mroku. Do jego najsłynniejszych dzieł należą Jądro ciemności, Tajny agent, Lord Jim, Nostromo, Złota strzała i właśnie Zwycięstwo.

STRONY OCALENIA zostały założone w necie na bazie materiałów gromadzonych przez kilkanaście lat przez Roberta 'Tula' Waśkiewicza z inicjatywy i dla potrzeb grupki DDK (Dorosłych Dzieci Kazirodztwa), wszystkich osób chcących zdrowieć z traumy wykorzystania seksualnego, jak też osób wspierających ... Grupa terrorystów porywa byłego agenta CIA. Jego syn zostaje odsunięty od zadania odbicia ojca, postanawia działać na własną rękę i sam wyrusza z odsieczą.

Fabuła. Głównym bohaterem jest docent biologii Adam Małecki, uczony błyskotliwy w pracy, za to oschły i odpychający w życiu prywatnym.

POWIĄZANE KSIĄŻKI