Meksyk. Jukatan, Cancun i Riviera Maya (Pascal Lajt)

Meksyk. Jukatan, Cancun i Riviera Maya (Pascal Lajt) - Zofia Siewak-Sojka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Siewak-Sojka
WYMIAR
5,44 MB
NAZWA PLIKU
Meksyk. Jukatan, Cancun i Riviera Maya (Pascal Lajt).pdf
ISBN
6035909355609

OPIS

Ruiny Majów w TulumNajwiększa rafa koralowa na półkuli zachodniejKolonialna Starówka w MéridzieJak kwitnie morze?Co pomylił Kolumb z syrenami?Kto jest królem tropikalnej puszczy?Święto Zmarłych – czy musi być smutne?Jukatan, czyli nowe spojrzenie na półwysep. Podczas podróży z Pascalem zawołasz „ale Meksyk”!Majowie, podobnie jak inne kultury Mezoameryki, grywali w piłkę (pok ta pok, juego de pelota). Był to dla nich nie tyle sport, co rytuał. Rozgrywki, w których brały udział dwie drużyny, polegały na przerzuceniu ważącej kilka kilogramów piłki przez specjalne otwory w wysokich murach po dwóch stronach boiska. Gra symbolizowała walkę światła z ciemnością, piłka była słońcem i, tak jak ono, musiała być cały czas w ruchu.Jedno z najbardziej imponujących boisk można zobaczyć w Chichén Itzá.Dziś rozgrywki pok ta pok odbywają się zarówno w Meksyku, jak i w Gwatemali. Będąc na Jukatanie, warto wziąć udział w takim widowisku.Iwona Klemczak i Ola Synowiec, autorki przewodnika

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Meksyk, Riviera Maya. HM Playa del Carmen 2 osoby, 14.06-21.06, 7 dni wylot z Berlin Informacje o PASCAL LAJT MEKSYK.JUKATAN, CANCUŃ I RIVIERA MAYA - 9767285564 w archiwum Allegro.

Największa rafa koralowa na półkuli zachodniej. Kolonialna Starówka w Méridzie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI