Kirke

Kirke - Madeline Miller | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Madeline Miller
WYMIAR
6,24 MB
NAZWA PLIKU
Kirke.pdf
ISBN
5515297204817

OPIS

Epicka opowieść oparta na motywach mitologicznych, autorstwa zdobywczyni Nagrody Orange.W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka... Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.Triumf kobiecości w bezwzględnym świecie mężczyzn.Kirke znalazła się na listach książek, które koniecznie trzeba przeczytać w 2018 roku opublikowanych na łamach dzienników „Guardian”, „Independent”, „Mail on sunday”, „Sunday express” oraz magazynu „Stylist”Jedna z najbardziej godnych zwyciężczyń Nagrody Orange: oryginalna, inspirująca, pełna pasji i świeżych pomysłów!Joanna TrollopeTylko najwybitniejsi autorzy powieści historycznych są w stanie oddać niezwykłość i odmienność minionych wieków, a szczególnie czasów starożytnych. Madeline Miller robi to w niezwykły, wyjątkowo odświeżający sposób.„The Times”Epicka opowieść obejmująca tysiąclecia, książka od której nie można się oderwać! Tej nocy na pewno nie położycie się spać, ani żadnej kolejnej, dopóki nie skończycie czytać.Ann PatchettNiezwykle wciągająca powieść, po prostu trzeba ją przeczytać!Donna TarttIliada opowiedziana na nowo, ale tym razem wszystko to, co do tej pory pozostawało w cieniu, znajduje się w pełnym blasku!Kate Mosse

<> w "Słowniku wyrazów obcych PWN" 2004 zostało uznane dopuszczalne w grach słowo "penelopa" to identycznie na podstawie tego samego słownika powinny zostać uznane za dopuszczalne w grach słowa kirke i circe Kirke lub Circe ż, blm, ndm; Kirke (altgriechisch Κίρκη, latinisiert Circe, daraus Zirze, das die traditionelle deutsche Aussprache zeigt) ist eine Zauberin der griechischen Mythologie.Sie ist die Tochter des Sonnengottes Helios und der Okeanide Perse und die Schwester des Königs Aietes von Kolchis und der Pasiphaë. Medea ist ihre Nichte. Argó tak proplula Skyllou i Charybdou .

Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania. Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji.

POWIĄZANE KSIĄŻKI