Włóczykij

Włóczykij - Agnieszka Taborska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Taborska
WYMIAR
12,31 MB
NAZWA PLIKU
Włóczykij.pdf
ISBN
8576330139971

OPIS

Wszystkie psy idą do nieba… I dopiero tam dostają to, na co naprawdę zasługują.Poruszająca opowieść bezpańskiego psa o psim żywocie. Nie smutna, ale refleksyjna, nie wesoła, ale optymistyczna. Bo psy towarzyszą nam od zawsze, ale nie zawsze są przez nas zauważane i traktowane tak, jak na to zasługują.Włóczykij to pies wolny z wyboru.W swojej wędrówce poznaje różne psy: rasowe i kundle, najedzone i głodne, bezpańskie i siedzące swoim właścicielom na kolanach. Tak podobne do "swoich ludzi", że ich bardziej przypominają niż psich kuzynów.Spotyka też psy kanapowe i podwórzowe, a także psy tresowane, występujące w cyrku. Odwiedza wystawy psów rasowych, ale nie potrafi się tam odnaleźć.Włóczykij nie zazdrości psom, które mają dach nad głową i pełną miskę, najbardziej ceni sobie swoją swobodę: "Jeszcze zaś lepiej być Włóczykijem, bo tylko wtedy ma się cały świat zatknięty za uchem!".Natomiast zakłada, że kiedyś stanie się czyimś psem, bo, jak mówi: "Nigdy nie jest się kimś na zawsze".Jestem Psem Włóczykijem ciekawym świata. Być Włóczykijem znaczy być jednocześnie wszystkim i niczym. Wszystkim, bo wącha się wiatr i prawie się fruwa, i niczym, gdy godzinami się moknie bez nadziei na schronienie. Patrzy się na życie to z wierzchołków gór, to z przydrożnego rowu, a smak ciastek zna się jedynie z literatury.

Można mnie spotkać zarówno na najwyższym szczycie jakiegoś kraju jak i w zapomnianej księgarni wertującego stare książki w poszukiwaniu czegoś ... Włóczykij (1961) Accattone - Pokazany na festiwalu filmowym w Wenecji w 1961 roku, film Piera Paolo Pasoliniego wzbudził burze protestów, ale i lawinę entuzjazmu. W środowisku... Włóczykij.

1 Wygląd 2 Charakter 3 Występowanie 4 Galeria ... „WŁÓCZYKIJ" W WARSZAWIE. 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, ale babcie wszystkich „Włóczykijów" w tym dniu nie mogły oczekiwać odwiedzin ukochanych wnuków, ponieważ wczesnym świtem wyruszyli do stolicy, a powrót późnym wieczorem i trudy całodziennej wyprawy nie sprzyjały nocnym wizytom. Tłumaczenie słowa 'włóczykij' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI