Co z tą Katalonią?

Co z tą Katalonią? - Eduardo Mendoza | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eduardo Mendoza
WYMIAR
5,41 MB
NAZWA PLIKU
Co z tą Katalonią?.pdf
ISBN
8027773754593

OPIS

W ostatnim czasie napięcie na linii Madryt – Barcelona osiągnęło apogeum. Jesienią ubiegłego roku parlament Katalonii ogłosił niepodległość. Decyzji tej towarzyszyły masowe demonstracje zwolenników i przeciwników secesji. Madryt odpowiedział siłą, a czołowi katalońscy politycy, którzy optowali za oderwaniem się od królestwa uciekli z kraju.Nie napisałem tego eseju, żeby stanąć po jednej ze stron. Napisałem go, żeby zrozumieć co się dzieje – wyjaśnia autor, który urodził się, mieszka i tworzy w stolicy Katalonii. Ta książka to przejmujący wyraz troski o kraj i region, a także próba walki ze stereotypami po obu stronach konfliktu. Z pewnością pomoże nam lepiej i głębiej zrozumieć to, co dzieje się w jednym z najpiękniejszych regionów w Europie.

Eduardo Mendoza, który znany jest u nas przede wszystkim z nasyconych ironią kryminałów o detektywie-lumpie, tym razem zabiera się do tematu zupełnie serio. Opowiada o Katalonii i Katalończykach, o uprzedzeniach i stereotypach z nimi związanych. Co z tą Katalonią ? W ostatnim czasie napięcie na linii Madryt - Barcelona osiągnęło apogeum.

Wydawnictwo: Sonia Draga literatura faktu . 96 str.

POWIĄZANE KSIĄŻKI