Burka w Nepalu nazywa się sari

Burka w Nepalu nazywa się sari - Edyta Stępczak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edyta Stępczak
WYMIAR
7,19 MB
NAZWA PLIKU
Burka w Nepalu nazywa się sari.pdf
ISBN
3993187112880

OPIS

Urodzić się kobietą to przekleństwoprzysłowie nepalskieMówi się, że rozpacz jest czarna, a codzienność szara. W Nepalu nie widuje się często tych odcieni, tu życie jest kolorowe. W hipnotyzującym ulicznym tłumie uwagę przykuwają wielobarwne sari, jeden z tradycyjnych kobiecych strojów, jakże inny od szarej i bezkształtnej burki, noszonej przez muzułmanki, która jest dla nas symbolem uciemiężenia kobiet.Tymczasem codzienność Nepalek niewiele różni się od codzienności Afganek. Pod grubszą warstwą pozorów i piękniejszą szatą kryje się niestety bardzo podobna rzeczywistość.Reportaż Edyty Stępczak to przejmująca opowieść o współczesnych nepalskich kobietach, które nie chcą już żyć w tradycyjnym, patriarchalnym świecie i - stawiając na szali swoje bezpieczeństwo, zdrowie, a czasem nawet życie - próbują zmieniać zarówno system, jak i społeczną mentalność. Rozdarte między tradycją, uwierającą jak sztywny gorset, a aspiracjami i dążeniami, które rozbudzaw nich współczesny świat, walczą o podstawowe prawa człowieka.Edyta Stępczak to dziennikarka i działaczka humanitarna. W Nepalu mieszkała ponad pięć lat,co pozwoliło jej poznać ten kraj od zupełnie innej strony niż typowa perspektywa zachodniego turysty czy wspinacza wysokogórskiego. Nepal w jej opowieści to nie mityczna kraina tysiąca świątyń, a kraj pełen sprzeczności, w którym przemoc wobec kobiet jest silnie zakorzeniona w kulturze i religii.

Z pewnością nie jest to lekka i przyjemna lektura, ale właśnie ze względu na wagę zaprezentowanego tu problemu warto, a nawet trzeba ją przeczytać. Burka w Nepalu nazywa się sari - opis produktu: `Urodzić się kobietą to przekleństwo, to oznaka złej karmy.` przysłowie nepalskie Mówi się, że rozpacz jest czarna, a codzienność szara. W Nepalu nie widuje się często tych odcieni, tu życie jest kolorowe.

W hipnotyzującym ulicznym tłumie uwagę przykuwają wielobarwne sari, jeden ... Spotkanie, Burka w Nepalu nazywa się sari, 24 stycznia 2020 (piątek) o godz. 18.00 w ProMediach (al.

POWIĄZANE KSIĄŻKI