Ornitologia nie tylko dla myśliwych. Tom 1

Ornitologia nie tylko dla myśliwych. Tom 1 - Andrzej G. Kruszewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej G. Kruszewicz
WYMIAR
3,59 MB
NAZWA PLIKU
Ornitologia nie tylko dla myśliwych. Tom 1.pdf
ISBN
7394723013782

OPIS

Na rynku jeszcze nie było książki zawierającej tak wiele cennych informacji o ptakach! Publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej zebrano przydatne wiadomości ogólne o ptakach - przepisach prawnych ich dotyczących, anatomii i fizjologii, chorobach, a także zasadach udzielania im pomocy. Druga zaś stanowi szczegółowy opis 42 gatunków (w tym siedmiu łownych). Do niewątpliwych atutów "Ornitologii..." należą: logicznie uporządkowany tekst napisany w interesujący sposób, podpowiedzi, jak odróżniać od siebie podobne gatunki, ramki z ciekawostkami, zdjęcia i rysunki szczegółowo obrazujące dane zagadnienie oraz malownicze fotografie ptaków.Jak piszą autorzy: `Niniejsza książka stanowi pierwszą tak bogatą skarbnicę wiedzy o ptakach, która uwzględnia to, że wiele z nich jest w Europie gatunkami eksploatowanymi łowiecko lub wręcz eksterminowanymi. Oprócz aktualnych danych o biologii ptaków zawiera przesłanie dla myśliwych, by je poznali, chronili i podziwiali, a także by wiedzieli, co się dzieje w Europie z gatunkami chronionymi w Polsce. Płynie stąd pewien ważny wniosek: ptaki wędrowne trzeba chronić w skali kontynentu, a nie kraju, bo tylko takie działania będą skuteczne w ich przypadku`.Dr Andrzej G. Kruszewicz jest dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, a dr Agnieszka Czujkowska - kierownikiem tamtejszego Działu Rehabilitacji Zwierząt Dzikich i pracownikiem Ptasiego Azylu, gdzie przyjmuje kilka tysięcy pacjentów rocznie. Oboje deklarują swoje ogromne zamiłowanie do ptaków.

Autorami książki są Andrzej G. Kruszewicz, Agnieszka Czujkowska.

„ Ornitologia nie tylko dla myśliwych" autorstwa Andrzeja G. Kruszewicza oraz Agnieszki Czujkowskiej. Książka Ornitologia nie tylko dla myśliwych Tom 1 - Kruszewicz Andrzej G., Czujkowska Agnieszka Kup Najtaniej w Księgarni Internetowej Selkar.pl Błyskawiczna Wysyłka w 24h Informacje o Ornitologia nie tylko dla myśliwych Tom 1 - 7394361582 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI