Obraz siebie. Projekcje twórcze w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych

Obraz siebie. Projekcje twórcze w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych - Anna Stawecka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anna Stawecka
WYMIAR
10,76 MB
NAZWA PLIKU
Obraz siebie. Projekcje twórcze w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych.pdf
ISBN
7251203943987

OPIS

Problematyka recenzowanej monografii jest rozległa i można ją odnieść do wielu dyscyplin naukowych, począwszy od pedagogiki specjalnej i jej dziedziny szczegółowej, którą jest pedagogika lecznicza, poprzez psychologię rozwojową, osobowości i twórczości, do niezmiernie istotnej dyscypliny, jaką stanowi psychologia zdrowia, zaś tematem, a raczej podmiotem głównym tej pracy jest formowanie osobowości dziecka przewlekle chorego z uwzględnieniem kształtowania - w procesach rozwoju, wychowania i kształcenia - obrazu własnej osoby oraz samowiedzy i samooceny; w tle pojawia się również niełatwa problematyka samoświadomości.Mimo że Autorka podjęła niezmiernie trudne, złożone kwestie kształtowania obrazu własnej osoby dzieci chronicznie chorych, to jednak przystępny sposób narracji sprawia, iż monografię tę można z pełnym przekonaniem polecić przede wszystkim psychologom zajmującym się rozwojem dziecka i jego twórczością. Praca ta może być także użyteczna dla studentów psychologii oraz pedagogiki specjalnej i leczniczej, a nade wszystko dla rodziców i opiekunów, którzy troszczą się i wspierają dzieci z przewlekłą chorobą.Z recenzji prof. drą hab. Adama Alfreda ZychaKsiążka nader istotna, porusza bowiem tematy będące rzadko w kręgu zainteresowań naukowców. To materia nadzwyczaj wrażliwa i trudna. Najcenniejszą wartością książki jest nowatorski sposób przedstawiania i diagnozowania obrazu swojego »ja«, jaki krystalizuje się na podstawie obserwacji czynionych przez autorkę.Z recenzji drą hab. Janusza Sytnika-Czerwertyńskiego

Sprawdź i Kup Teraz! Obraz siebie Projekcja twórcza w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych - opis produktu: Problematyka recenzowanej monografii jest rozległa i można ją odnieść do wielu dyscyplin naukowych, począwszy od pedagogiki specjalnej i jej dziedziny szczegółowej, którą jest pedagogika lecznicza, poprzez psychologię rozwojową, osobowości i twórczości, do niezmiernie istotnej ... Obraz siebie Projekcje twórcze w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych Sale. 49.00 z ... Obraz siebie Projekcja twórcza w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych ,Problematyka recenzowanej monografii jest rozległa i można ją odnieść do wielu dyscyplin naukowych, począwszy od ped Książki dla dzieci i młodzieży (118712) Bajki i wierszyki (38940) Baśnie, podania i legendy (7204) Baśnie współczesnych autorów (7667) Legendy, podania, mity (7800) Pozostałe (7875) Literatura dla nastolatek (1290) Książki do nauki języka obcego (25040) Książki obcojęzyczne (99472) Mapy, przewodniki, książki podróżnicze (85331) Obraz siebie Projekcje twórcze w wytworach plastycznych dzieci przewlekle chorych.

Autorzy: ... Cechy twórczości plastycznej dzieci w okresie późnego dzieciństwa 6.

POWIĄZANE KSIĄŻKI