Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem - Svend Brinkmann | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Svend Brinkmann
WYMIAR
3,4 MB
NAZWA PLIKU
Jak być człowiekiem.pdf
ISBN
1493201790392

OPIS

Duński przepis na to, jak zachować człowieczeństwo we współczesnym świecie Postęp i rozwój technologii od kilku dekad nabierają coraz większego tempa – nic więc dziwnego, że człowiek czuje się zagubiony. Jak pozostać sobą w czasach, w których ludzi zastępuje się maszynami? Kim tak naprawdę jesteśmy – dziełem Boga czy efektem ewolucji?Svend Brinkmann zabiera nas w fascynującą wyprawę po Europie, w czasie której towarzyszymy młodemu Andreasowi. Wraz z bohaterem – podróżującym z tajemniczym manuskryptem – dowiadujemy się, dlaczego warto stawiać sobie pytania o naturę człowieczeństwa, poznawać historię i kulturę naszego kontynentu oraz na czym polega najważniejsze zadanie ludzkości. W czasie zwiedzania Francji, Florencji, Pragi i innych miejsc odkrywamy ludzką naturę na sześć sposobów. Ta opowieść to fascynująca podróż po meandrach człowieczeństwa. Skupia się na wszystkich zagrożeniach i szansach, jakie stwarza sobie człowiek, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć, jak skomplikowanymi istotami jesteśmy i dokąd zmierzamy.Drogi człowieku, przede wszystkim musisz wiedzieć, że człowiek to jedyna istota, która potrafi zachowywać się nieludzko. To stwierdzenie brzmi jak żart, ale należy je potraktować poważnie.Svend Brinkmann

Może być to poranna ... Idea jest bardzo prosta — doskonalenie i trening nie ma określonego celu, ale jest drogą na której kluczowe jest, aby stawać się lepszym człowiekiem z dnia na dzień. Skoro staliśmy się lepsi niż wczoraj, od jutra zacznijmy się doskonalić; przez całe życie, dzień po dniu, trzeba dążyć do perfekcji. Jak być człowiekiem w epoce maszyn" opisano różne algorytmy, którym, jak twierdzi autorka, „coraz bardziej - choć zapewne nieświadomie - zawierzamy w życiu" (s.

Co to znaczy być niezależnym? Słownik PWN definiuje niezależność w następujący sposób: niepodporządkowanie się komuś, czemuś, decydując o sobie; nie ... Sztuką jest być dobrym człowiekiem i żyć szczęśliwie, tym samym uszczęśliwiać innych - umieć cierpliwie znosić cierpienie, potrafić prawdziwie kochać, współczuć, pomagać. Żeby być szczęśliwym, trzeba pogodzić się z własnym życiem, takim, jakim ono jest.

POWIĄZANE KSIĄŻKI