Życie i przygody Jacka Engle'a

Życie i przygody Jacka Engle'a - Walt Whitman | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Walt Whitman
WYMIAR
6,30 MB
NAZWA PLIKU
Życie i przygody Jacka Engle'a.pdf
ISBN
6946972884185

OPIS

Nieznana proza Walta Whitmana, odnaleziona w archiwach po 165 latach od anonimowej premiery w „New York Sunday Dispatch” i przetłumaczona przez Szymona Żuchowskiego niespełna rok po amerykańskiej premierze. Powieść obyczajowa łącząca cechy kryminału, dokumentu i publicystyki z silnymi wątkami autobiograficznymi, pokazująca, jak Whitman dojrzewał do stania się jednym z najważniejszych amerykańskich poetów, a jego pisarstwo krystalizowało się w nowatorską formę znaną z wydanych trzy lata później, przełomowych Źdźbeł trawy.

Znamienne, że pomimo pesymistycznego opisu nowojorczyków, pełnego oszustw, malwersacji, biedy i niesprawiedliwości, Whitman wierzy ... życie i przygody jacka engle'a Pisałem już chyba kiedyś, że gdy poeta pisze książkę prozatorską, to zazwyczaj niewiele rzeczy może się z nią równać. Dlatego, gdy usłyszałem, że odkryto nagle nieznaną powieść Walta Whitmana, wiedziałem, że muszę ją mieć. Życie i przygody Jacka Engle'a Przekład: Szymon Żuchowski Wydawnictwo Biuro Literackie Premiera: 11 czerwca 2018 Życie i przygody Jacka Engle'a .

Pseudonim. Tytuł ... „Życie i przygody Jacka Engle'a" to przede wszystkim wartka opowieść udowadniająca, że poeta nie jest z definicji niezdolny do tworzenia intrygujących fabuł, a także hymn pochwalny ku czci USA oraz Nowego Jorku, najbardziej amerykańskiego miasta.

POWIĄZANE KSIĄŻKI