Sól

Sól - Wisława Szymborska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wisława Szymborska
WYMIAR
8,6 MB
NAZWA PLIKU
Sól.pdf
ISBN
7164175118336

OPIS

Nigdy nie wznawiany tom poezji NoblistkiSól, czwarty tom Wisławy Szymborskiej, ukazał się w 1962 roku. Swoją uwagę kieruje poetka w stronę relacji międzyludzkich, zwłaszcza miłości. Mimo żartobliwego tonu snuje refleksję uniwersalną. Znajdziemy tutaj wiersze mniej znane, ale i te, które stanowią kanon polskiej poezji: Konkurs piękności męskiej, Wieczór autorski czy Nagrobek.Sól jest siódmym tomem ukazującym się w prestiżowej kolekcji poezji Wisławy Szymborskiej. Edycja wzbogacona jest o maszynopisy Noblistki.

Worki, w których przechowywana jest sól, są odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych - sól drogowa Warszawa. Sól gorzka (sól Epsom, sól angielska) została odkryta około XVII wieku z naturalnych źródeł w Anglii, w pobliżu miejscowości Epsom, gdzie początkowo była odparowywana.Sól gorzka wyglądem przypomina sól gruboziarnistą. Jest bezwonna, biała, o dość dużych kryształkach.

Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp. z o.o.

POWIĄZANE KSIĄŻKI