Prawdziwy Dramat Teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera

Prawdziwy Dramat Teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera - Artur Grabowski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Artur Grabowski
WYMIAR
10,93 MB
NAZWA PLIKU
Prawdziwy Dramat Teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera.pdf
ISBN
8961679022198

OPIS

Prawdziwy Dramat Teatru nie jest z pewnością tradycyjną monografią i ze względu na sam tryb argumentacji (dominuje wszak żywiołowy, eseistyczny styl wywodu), i ze względu na kompozycję (całość tworzą bowiem cztery niejednorodne w charakterze części). Nie ma tu jednak żadnej przypadkowości; wywód jest spójny i gruntownie przemyślany – prowadzi od archeologii (meta)dramatu i(meta)teatru przez Schaefferowską koncepcję sztuki teatru w teorii i w praktyce do konsekwencji w wymiarze estetyczno-filozoficznym i egzystencjalnym. Kapitalne komentarze na temat metateatru i ery metateatralności okażą się z pewnością interesujące dla czytelnika, ponieważ są nie tylko zapisem fascynującego odkrywania na nowo dramaturga-kompozytora, ale także zapisem doświadczeń samego Grabowskiego jako praktyka teatralnego. W rezultacie to niekonwencjonalna monografia pisana z rzadko spotykaną pasją przez człowieka teatru.Prof. Andrzej HejmejJeśli humanistyce potrzeba jeszcze książek, to właśnie takich książek: treściwych syntez opartych na gruntownej wiedzy, świetnie i przystępnie napisanych oraz – co wydaje mi się bardzo ważne – podchodzących ostrożnie do wszelkich „paradygmatów” naukowych i estetycznych, uzurpujących sobie nieograniczone prawa miejskie w środowisku nauki i sztuki. Na szczególne docenienie zasługuje ponadto wrażliwość filozoficzno-fenomenologiczna autora, jasność w opisywaniu umykających, mieniących się lustrzanie „stanów rzeczy”, jego wierność badanemu materiałowi i jednocześnie wolność myślowa ciągnąca go nieustannie poza wybrane pole widzenia. Wyborna (a może i więcej!) wydaje mi się również stylistyka i retoryka tej książki – książki naprawdę głęboko przemyślanej w każdym zdaniu i napisanej z pasją eseisty, którego gdzieś z oddali prześladuje (bardzo pozytywnie) pewna liryczność. To bardzo apetyczna i sycąca strawa intelektualna.Prof. Witold Wołowski

autor: Grabowski Artur : data wydania : 2017: miejsce wydania : wydawca: Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Prawdziwy dramat teatru. O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera - Grabowski Artur - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

O metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera - Artur Grabowski - opis książki: Prawdziwy Dramat Teatru nie jest z pewnością tradycyjną monografią i ze względu na sam tryb argumentacji (dominuje wszak żywiołowy, eseistyczny styl wywodu), i ze względu na kompozycję (całość tworzą bowiem cztery niejednorodne w charakterze części). Prawdziwy Dramat Teatru : o metateatrze i metadramacie Bogusława Schaeffera: alternative title: Real Drama of the Theatre : on metatheatre and metadrama of Bogusław Schaeffer. author: Grabowski Artur : date of publication : 2017: place of publication : name of publisher: Informacje o Prawdziwy Dramat Teatru O metateatrze i metadramac - 7301183002 w archiwum Allegro.

POWIĄZANE KSIĄŻKI