Wyczółkowski. Malarstwo / Painting

Wyczółkowski. Malarstwo / Painting - Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska
WYMIAR
3,37 MB
NAZWA PLIKU
Wyczółkowski. Malarstwo / Painting.pdf
ISBN
1884608143843

OPIS

Leon Wyczółkowski – wybitny malarz, grafik i rysownik okresu Młodej Polski. Reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Znane są zarówno jego pejzaże, jak i portrety miast. Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki portretowej. Uprawiał grafikę oryginalną, stając się jednym z pionierów tej dyscypliny w Polsce.Dzieła pokazane w albumie pozwalają prześledzić etapy rozwoju twórczości malarza. Album stanowi wybór najlepszych prac Wyczółkowskiego z całego okresu twórczości. Czytelnik znajdzie w nim ok. 60 znanych i mniej znanych reprodukcji, uzupełnionych wstępem poświęconym twórczości artysty.

Reprezentant nurtu realistycznego w polskiej sztuce. Prace artysty cechowała wszechstronność; eksperymentował w zakresie stosowanych technik: oleju, akwareli, tuszu, temperze, pastelu, ołówku i w grafice. May 19, 2016 - Leon Wyczółkowski (11.IV.1852 - 27.XII.1936) -polski malarz, grafik i rysownik, jeden z czołowych przedstawicieli Młodej Polski w nurcie malarstwa realistyc... 2015-12-21 - Explore mariola michalak's board "Leon Wyczółkowski", followed by 164 people on Pinterest.

Znane są zarówno jego pejzaże, jak i portrety miast. Mistrzostwo osiągnął Wyczółkowski także w dziedzinie sztuki portretowej. Malarstwo polskie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI