Starorzecza

Starorzecza - Antoni Kroh | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Antoni Kroh
WYMIAR
12,54 MB
NAZWA PLIKU
Starorzecza.pdf
ISBN
5578977345485

OPIS

Porywająco napisany tom wspomnień znakomitego etnografa, historyka kultury, pisarza, tłumacza literatury słowackiej i czeskiej, jest swego rodzaju portretem pokolenia Polaków żyjących w Polsce powojennej lecz tradycją rodzinną i cywilizacyjną osadzonych w czasach przed II wojną światową. Dzieje krewnych, wśród których było wielu polityków, wojskowych, właścicieli ziemskich oraz licznych przyjaciół i znajomych obrazują losy odchodzącej w przeszłość klasy ziemian i starania ich dzieci i wnuków by ułożyć sobie życie w nowych realiach politycznych Polski powojennej.

Treść została zweryfikowana i sprawdzona. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne. Celem kolejnej wędkarskiej przygody były starorzecza Wisły.

Starorzecza powstają najczęściej w dolinach rzek meandrujących przez odcięcie szyi meandru. Mazowieckie / Stawy, wyrobiska, starorzecza / Okręg PZW Mazowiecki / Staw Jeziórka. Łowisko Jeziórka miejskie w Sierpcu o wielkości powyżej 1,8 ha i głębokości do 3 metrów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI