Na niemieckim pograniczu

Na niemieckim pograniczu - Stanisław Michalkiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stanisław Michalkiewicz
WYMIAR
8,65 MB
NAZWA PLIKU
Na niemieckim pograniczu.pdf
ISBN
7662027767714

OPIS

Weszliśmy do Unii w momencie kluczowym. Coraz częściej bowiem mówi się o grożącym jej kryzysie, będącym skutkiem zarówno konfliktu interesów poszczególnych państw, jak i niewydolności ekonomicznej.Zdaniem autora rezultatem takiego stanu rzeczy będzie powstanie wielkiej niemieckiej Europy, likwidacja Polski, bądź, w najlepszym razie, utrata przez nasz kraj ? terytorium, a następnie konflikt Europy ze Stanami Zjednoczonymi.Niniejszy tom felietonów powstał na początku XXI wieku. Kolejne lata przyniosły potwierdzenie prawdziwości sądów i supozycji autora, a zarysowane przez niego kierunki polityki europejskiej potwierdził kształt nowej Europy. Po II wojnie światowej "ojcowie założyciele" podjęli wysiłek jednoczenia gospodarczego i politycznego subkontynentu, by zapobiec niemieckiej ekspansji i kolejnym wojnom. Nie docenili siły Niemiec i słabości innych nacji. Zamiast projektu europejskich Niemiec, zrealizowano projekt niemieckiej Europy... Po 70 latach Niemcy wygrały wojnę, którą rozpoczęły 1 września 1939r.

Stanisław Michalkiewicz "Na niemieckim pograniczu". Weszliśmy do Unii w momencie kluczowym.

więcej > Na niemieckim pograniczu - RECENZJE Na niemieckim pograniczu - Ceny już od 12,72 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 4 sklepach. Zobacz inne E-historia i literatura faktu, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.pl Słubice należą do miast na pograniczu polsko-niemieckim, w których część mieszkańców pracuje u naszych zachodnich sąsiadów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI