Cukrzyca. Jak z nią żyć?

Cukrzyca. Jak z nią żyć? - Dorota Drozd | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dorota Drozd
WYMIAR
4,42 MB
NAZWA PLIKU
Cukrzyca. Jak z nią żyć?.pdf
ISBN
3386049456725

OPIS

Czym jest cukrzyca? Jak wygląda życie diabetyka? Kiedy mierzyć poziom cukru? Jakie insuliny są dostępne na polskim rynku? Na te i wiele innych pytań odpowiada doświadczona edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna.Jeśli u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich zdiagnozowano cukrzycę, ta książka pomoże Ci oswoić chorobę i nauczy Cię, jak z nią żyć na co dzień: pracować, uprawiać hobby, podróżować. Wystarczy bowiem zdobyć dostateczną wiedzę o cukrzycy, aby zapewnić sobie odpowiednią samoopiekę i cieszyć się niezależnością. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi porady profesjonalnego personelu medycznego.Z tego poradnika dowiesz się m.in.:- na czym polega samokontrola w cukrzycy,- jaki wybrać system do pomiaru glikemii,- jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe,- w jaki sposób wstrzykiwać insulinę,- jakich potraw unikać,- jakie prawa i obowiązki ma diabetyk.Poznasz także niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie chorób przewlekłych. W książce znajdziesz również przykładowy tygodniowy jadłospis diabetyka.Dorota Drozd, pielęgniarka posiadającą specjalizację diabetologiczną, edukator diabetologiczny i psychodietetyk, członkini Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiej Fundacji Pielęgniarek Diabetologicznych (European Fundation Nurses in Diabetes. Praktykuje i opiekuje się osobami chorymi na cukrzycę w Poradni Diabetologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Jest autorką książek Kuchnia polska dla diabetyków oraz Kuchnia świata dla diabetyków wydanych przez Wydawnictwo RM oraz licznych artykułów popularnonaukowych. Bierze udział w wielu konferencjach w kraju i za granicą.

Po usłyszeniu diagnozy chory musi całkowicie zmienić swoje życie - zadbać o regularne pomiary glukozy we krwi, zmienić dietę i polubić aktywność fizyczną. Życie z cukrzycą wymaga wyrzeczeń, ale dzięki kilku prostym trikom można opanować ją na tyle, żeby nie sprawiała wielkich problemów. Zmiana Diety i Stylu Życia, czyli Jak Radzić Sobie z Cukrzycą.

O tym jak sobie z nią radzić i nie dać się zwariować. Jest to poradnik łamiący niesprawiedliwe stereotypy i wszystkie mity na temat cukrzycy, które krążą w... Cukrzyca - trudne początki Cukrzyca jest chorobą, która ma wpływ na całe Twoje życie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI