Książka o Niczym

Książka o Niczym - John D. Barrow | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
John D. Barrow
WYMIAR
11,79 MB
NAZWA PLIKU
Książka o Niczym.pdf
ISBN
6600438172727

OPIS

Co to jest Nic?Czym była próżnia dla Greków, a czym jest dla współczesnej kosmologii?Czy zero Babilończyków, Hindusów i Majów to jedno i to samo zero?John D. Barrow, brytyjski kosmolog i autor wielu znanych książek popularnonaukowych, tym razem poświęcił się Niczemu. Błyskotliwa, napisana z humorem i erudycją książka prowadzi Czytelnika od religijnych i poetyckich rozważań nad naturą nicości i przemijania, przez zmagania Babilończyków i Majów z zerem matematycznym, aż po najnowsze odkrycia naukowe na temat próżni kwantowej. Barrow szczegółowo opisuje przygodę Ludzkości z zerem, nicością i próżnią, komentując przy tym starożytne teksty i źródła archeologiczne, rozprawy teologiczne, notatki z eksperymentów oraz anegdoty i wiersze.Książka o Niczym pokazuje, że Nic stanowi węzłowe zagadnienie w historii idei. Każda rewolucja w naszym myśleniu o świecie przynosi też odmienne spojrzenie na Nic w jego rozmaitych przejawach. W ostatnich rozdziałach Barrow szczegółowo opisuje rolę, jaką we współczesnej nauce odgrywa próżnia, która w XX wieku stała się jednym z najważniejszych pojęć kosmologii i teorii kwantowej.John D. Barrow jest kosmologiem, matematykiem i fizykiem teoretycznym na Uniwersytecie Cambridge. Autorem wielu książek naukowych i popularno-naukowych. W języku polskim zostały wydane m.in.: Księga wszechświatów, Pi razy drzwi oraz Początek wszechświata. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność popularyzatorską, jest m.in. laureatem Nagrody Templetona w 2006 roku.

W ostatnich rozdziałach Barrow szczegółowo opisuje rolę, jaką we współczesnej nauce odgrywa próżnia, która w XX wieku stała się ... Bohaterką książki „Nad rzeką" Esther Kinsky jest londyńska rzeka Lea. Autorka opisuje „niemiejsca", nie ma tu żadnej historii, a bohaterowie to „zwyklacy" - pisze Jacek Dehnel i odkrywa, co kryje w sobie pisanie o niczym. „Książka o Niczym" pokazuje, że Nic stanowi węzłowe zagadnienie w historii idei.

Przeczytaj recenzję Książka o niczym. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Książka o Niczym to obszerna historia pojmowania przez człowieka idei nicości, zera i próżni na przestrzeni wieków.

POWIĄZANE KSIĄŻKI