Archipelag islam

Archipelag islam - Jakub Winiarski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jakub Winiarski
WYMIAR
7,53 MB
NAZWA PLIKU
Archipelag islam.pdf
ISBN
7897050615830

OPIS

„Archipelag islam” to rozmowa rzeka Jakuba Winiarskiego i Piotra Ibrahima Kalwasa o islamie – o jego historii i jego przyszłości, o nadziejach na reformy, korzeniach terroryzmu i nadziei w sufizmie. O muzułmańskich „heretykach”, reformatorach i kobietach w krajach islamskich walczących o godność, wolność i życie, o konflikcie islam–Zachód.Jednocześnie jest to dyskusja o sprawach ważnych, a często pomijanych w dyskursie o stanie dzisiejszego świata: o narastającym z roku na rok i nieustannie przyspieszającym, konflikcie tradycjonalizmu i nowoczesności, o lękach i wściekłości „starych” i fatalnych błędach „rodziny Młodziaków”, o narastającym zagrożeniu islamizmem, faszyzmem, prawicowym populizmem oraz o postępującej ślepocie części lewicy, a nad tym wszystkim unosi się duch Gombrowicza.

Zobacz inne Politologia, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.. wywiad, Archipelag Islam, Nakładem wydawnictwa Błękitna Kropka (www.blekitna.pl) w styczniu 2018 r. pojawiła się na półkach księgarskich książka „Archipelag Islam.Czas Koranu, czas zmiany. Archipelag islam to rozmowa rzeka Jakuba Winiarskiego i Piotra Ibrahima Kalwasa o islamie - o jego historii i jego przyszłości, o nadziejach na reformy, korzeniach terroryzmu i nadziei w sufizmie.

O muzułmańskich „heretykach", reformatorach i kobietach w krajach islamskich walczących o godność, wolność i życie, o konflikcie islam-Zachód. Archipelag islam to rozmowa rzeka Jakuba Winiarskiego i Piotra Ibrahima Kalwasa o islamie - o jego historii i jego przyszłości, o nadziejach na reformy, korzeniach terroryzmu i nadziei w sufizmie. O muzułmańskich „heretykach", reformatorach i kobietach w krajach islamskich walczących o godność, wolność i życie, o konflikcie ... Archipelag islam - Jakub Winiarski, Piotr Ibrahim Kalwas - opis książki: Archipelag islam to rozmowa rzeka Jakuba Winiarskiego i Piotra Ibrahima Kalwasa o islamie - o jego historii i jego przyszłości, o nadziejach na reformy, korzeniach terroryzmu i nadziei w sufizmie. Kup teraz na Allegro.pl za 31,98 zł - ARCHIPELAG ISLAM.

POWIĄZANE KSIĄŻKI