Potencjały i relacje sił w cyfrowym społeczeństwie wiedzy

Potencjały i relacje sił w cyfrowym społeczeństwie wiedzy - Lech W. Zacher (red.) | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lech W. Zacher (red.)
WYMIAR
7,64 MB
NAZWA PLIKU
Potencjały i relacje sił w cyfrowym społeczeństwie wiedzy.pdf
ISBN
1356439692708

OPIS

Cywilizacja techniczna jest technicznym sukcesem ludzkości, którego cena jest wysoka, a przyszłość niepewna – stwierdza redaktor naukowy publikacji, prof. Lech W. Zacher. Usieciowienie społeczeństw, postępująca digitalizacja, nowe i trudne do wyobrażenia możliwości nanotechnologii, biotechnologii, robotyki czy sztucznej inteligencji zmuszają do stawiania pytań o zmiany społeczno-kulturowe spowodowane rozwojem nauki i techniki. Jedno z ważnych pytań dotyczy tego, jak w dzisiejszym społeczeństwie wiedzy zmieniają się – pod wpływem nauki i techniki – relacje siły między państwami, organizacjami, grupami oraz innymi podmiotami.- Kto rządzi, kto dominuje, kto wygrywa, a kto przegrywa?- Jakimi sposobami, z jakim skutkiem i w jakich okolicznościach zmieniają się relacje siły w stosunkach między ludźmi i organizacjami?- Jaką rolę odgrywają w tym procesie rządy, partie polityczne, grupy interesu, wielkie firmy, związki zawodowe, wojsko, kościoły, organizacje pozarządowe, mafie czy grupy hakerskie?- Jak do zmiany relacji sił są wykorzystywane polityka, strategie biznesu, korupcja, przemoc, konflikty zbrojne, manipulacje prawne, zmowy i spiski, przemoc symboliczna, media oraz propaganda?Publikacja jest efektem sieciowej współpracy kilkudziesięciu uczonych i wpisuje się w długofalowy program badawczy Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego.

Zacher). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Potencjały i relacje sił w cyfrowym społeczeństwie wiedzy - Lech W.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Książka Potencjały i relacje sił w cyfrowym społeczeństwie wiedzy - Zacher Lech W. - od 35,92 zł, porównanie cen w 26 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI