Bitwa

Bitwa - Patric Rambaud | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Patric Rambaud
WYMIAR
4,87 MB
NAZWA PLIKU
Bitwa.pdf
ISBN
9413422216074

OPIS

Bitwa to zbeletryzowana opowieść o jednym z epizodów wojen napoleońskich bitwie pod Essling, która się odbyła w przeddzień sławniejszej bitwy pod Wagram, zakończonej wielkim zwycięstwem Napoleona. Kapitalny obraz psychologiczny postaci z kręgu Napoleona oraz wartka, wielowątkowa akcja powieści sprawia, że czyta się ją jednym tchem. Autor znakomicie oddaje realia epoki, ukazując okrucieństwo wojny z różnych stron-zarówno marszałków jak i prostych żołnierzy.

Okręt nasz wpłynął w mgłę i fregaty dwie Popłynęły naszym kursem by nie zgubić się. Potem szkwał wypchnął nas poza mleczny pas I nikt wtedy nie przypuszczał, że fregaty śmierć nam niosą.

decydującej bitwie świata. Bitwa Radłowska - "Obrona Szkoły" 1 września 1939 roku to jeden z najtragiczniejszych dni w historii Państwa Polskiego. III Rzesza Niemiecka, dopuściła się zdradzieckiej napaści na terytorium Rzeczypospolitej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI