Czerwony głód

Czerwony głód - Anne Applebaum | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anne Applebaum
WYMIAR
7,92 MB
NAZWA PLIKU
Czerwony głód.pdf
ISBN
6954340879729

OPIS

Najnowsza książka nagrodzonej Pulitzerem autorki „Gułagu” i „Za żelazną kurtyną” udowadnia, że wielki głód na Ukrainie był drugim, po Holocauście, największym aktem ludobójstwa XX wieku.W 1929 roku Stalin zainicjował politykę masowej kolektywizacji, która odebrała ziemię milionom chłopów. Efektem był śmiertelny głód w latach 1931-32, który pociągnął za sobą 5 milionów ofiar. Zamiast rozwiązać głodowy problem, Stalin postanowił wykorzystać go do swoich politycznych celów…W swojej książce Anne Applebaum dowodzi, że ponad trzy miliony Ukraińców zmarło z głodu za sprawą przemyślanych politycznych decyzji Kremla. Wstrząsający „Czerwony głód” rekonstruuje nie tylko polityczne i narodowościowe tło zbrodni, ale pokazuje tragedię ludzi, którzy w ostateczności dopuszczali się aktów kanibalizmu nawet względem własnych dzieci. To także książka o uruchomionej przez Stalina machinie propagandy i dezinformacji mającej na celu zatuszowanie faktu istnienia i skali głodu. Niewątpliwie jest też wciąż aktualnym ostrzeżeniem: politycy są w stanie wykorzystywać kataklizmy do realizowania własnych, podstępnych i zbrodniczych celów.

Cena: 46,20 z ł ... Czerwony głód (6017866) - Anne Applebaum - Książka, recenzja, streszczenie Czerwony głód Anne Applebaum Wydawnictwo: Agora Data wydania: 2018-02-28 Kategoria: Historyczne ISBN: 9788326826146 Liczba stron: 500. Ocena: 5 (3 głosów) 5.00 3 KUP ... „Czerwony głód" to nie tylko książka poświęcona Hołodomorowi na Ukrainie w latach 30.

Videos you watch may be added to the TV's watch history and ... Czerwony głód - opis produktu: Annie Applebaum kolejny raz udowadnia, że jest świetną dokumentalistką. Jej książka `Czerwony głód` doskonale pokazuje realia śmiertelnego głodu na Ukrainie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI