Bałuty - legenda i rzeczywistość

Bałuty - legenda i rzeczywistość - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,30 MB
NAZWA PLIKU
Bałuty - legenda i rzeczywistość.pdf
ISBN
2706355074859

OPIS

Książka przygotowana w ramach projektu Muzeum Miasta Łodzi.Bałuty – miejsce wręcz legendarne i znane nie tylko łodzianom. Niegdyś osnute złą sławą bandyty Ślepego Maksa i budzące strach, bo jak mówiono „bez kija i noża nie podchodź do Bałuciorza”. Czarna legenda – biednych i niebezpiecznych – Bałut, choć nie do końca prawdziwa, przylgnęła jednak do tej części miasta, dziś dzielnicy Łodzi.W książce „Bałuty. Legenda i rzeczywistość” przedstawione zostały długie dzieje osady, niełatwy i trwający aż do lat 30. XX wieku proces włączania Bałut do Łodzi, zjawisko scalania się z miastem i zanikania własnej odrębności, ale także właściwy Bałutom koloryt.Łódzcy badacze „odczarowują” wizerunek Bałut, ukazując je w całej swej różnorodności. Cztery odrębne teksty tworzą opowieść, dzięki której poznamy dawne i współczesne Bałuty. Niebanalne, na swój sposób malownicze…

Niegdyś osnute złą sławą, Bałuty legenda i rzeczywistość, Księgarnia PWN Gdańsk zaprasza Bałuty legenda i rzeczywistość - 9788377293591 Podrecznikowo.pl - najtańsze książki w sieci. Czarna legenda - biednych i niebezpiecznych - Bałut, choć nie do końca prawdziwa, przylgnęła jednak do tej części miasta, dziś dzielnicy Łodzi. W książce „Bałuty.

Niegdyś osnute złą sławą bandyty Ślepego Maksa i budzące strach, bo jak mówiono "bez kija i noża ... Książka Bałuty. legenda i rzeczywistość pochodzi z wydawnictwa Księży Młyn.

POWIĄZANE KSIĄŻKI