Wspomnienia z Syberii

Wspomnienia z Syberii - Ewa Felińska | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Felińska
WYMIAR
12,6 MB
NAZWA PLIKU
Wspomnienia z Syberii.pdf
ISBN
4616411176317

OPIS

Szlachecka córka z dobrego litewskiego domu, całe życie szukała towarzystwa ludzi mądrych i myślących. Przyjaźniła się z Józefem Ignacym Kraszewskim, matką Juliusza Słowackiego, współdziałała w konspiracji z Szymonem Konarskim. W lipcu 1838 roku Ewa Felińska została aresztowana. Blisko rok więziona, w końcu uznana za czynną uczestniczkę spisku na cara. Wysłano ją na „wieczne zamieszkanie” na Syberię, do Berezowa. Szymon Konarski został stracony.Wkład Ewy Felińskiej w polską historię jest nie do przecenienia - zarówno dzięki jej działalności niepodległościowej i literackiej, jak i przez osobę syna, arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego, świętego Kościoła katolickiego.Oto pamiętnik Damy. Zjawisko częste, ponieważ damy pisały i piszą pamiętniki zawsze, choć nie zawsze mają coś do powiedzenia. Ale ten pamiętnik jest wyjątkowy, bo jego Autorka to prawdziwa, dziewiętnastowieczna polska Dama, którą los rzucił w krainę Dzikich. Pisze dlatego, że inaczej nie zniosłaby tęsknoty za domem i dziećmi. Jej pamiętnik to reporterski zapis wydarzeń. Może wydać się zimny i oschły, ale to tylko pozory, za którymi skryły się burzliwe emocje i osobista tragedia.Marta Gambin - Żbik

Roku 1839, dnia 11 marca, według starego stylu, opuściłam Kijów. Słońce rzucało promienie z wysoka... Wspomnienia z Syberii - Ceny już od 23,80 zł ✅ Porównaj ceny i zobacz opinie w 3 sklepach.

115-136 Jadwiga Gawlak. Wkład Ewy Felińskiej w polską historię jest nie do przecenienia - zarówno dzięki jej działalności niepodległościowej i Wydawnictwo Literackiej, jak i przez osobę syna, arcybiskupa Zygmunta... Obserwuj. Pamietniki, wspomnienia Wojciech Kossak, Anna Kamieńska i inni. Te wspomnienia Pan Zenon zapisał w swojej książce pod tytułem " Z zacisza na Syberię ", którą wydał po 70 latach od zesłania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI