Zaginiony obraz

Zaginiony obraz - Kęstutis Kasparavicius | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kęstutis Kasparavicius
WYMIAR
8,39 MB
NAZWA PLIKU
Zaginiony obraz.pdf
ISBN
8153967822443

OPIS

Profesor Adalbert, powszechnie szanowany pies ze słynnego rodu Labradorów Retrieverów, urządza przyjęcie, na którym ma zaprezentować świeżo zakupiony obraz Paulusa Pottera pt. „Pies na łańcuchu”. Na przyjęcie przybywa śmietanka towarzyska miasteczka: niedźwiedź Bernard – lekarz medycyny, kozioł Dezyderiusz – doktor nauk humanistycznych, kaczor Ildefons – mecenas, hrabina Szarlota – wytwornie ubrana świnia, para kotów – konsul Maurycy z małżonką Jasminą, oraz szczwany lis, inspektor Fuks. Zgromadzeni goście, prowadząc ożywione rozmowy, z niecierpliwością czekają na główny punkt wieczoru i z jeszcze większą niecierpliwością zerkają na wyśmienity tort truskawkowy, z którego słyną przyjęcia u profesora. Niestety okazuje się, że obraz zniknął i na ścianie salonu wisi jedynie pusta złocona rama! Do akcji wkracza inspektor Fuks i jego tajny agent Ulf. Czy uda im się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia obrazu?Opowiedziana z wdziękiem i werwą, pełna humoru detektywistyczna historia, będąca jednocześnie ciekawą i pouczającą opowieścią o samym obrazie, arcydziele malarstwa holenderskiego. Ten ostatni wątek jest tym cenniejszy, że obraz Paulusa Pottera przedstawia młodemu Czytelnikowi, wybitny ilustrator Kęstutis Kasparavičius.

8,0 / 10 10 ocen 4 opinii . Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop opowieści dla młodszych dzieci .

Pod koniec XIX wieku zakupił go "obywatel ziemski z Królestwa", następnie, do 1936 r., dzieło znajdowało się w zbiorach w Wiedniu, by na koniec trafić do kolekcji prywatnej w Nowym Jorku. ZAGINIONY OBRAZ. W poszukiwaniu arcydzieła Caravggia - opis produktu: Włoskie miasteczko nad Adriatykiem, popadający w ruinę pałac, a w piwnicy zakurzone, niedostępne archiwum.

POWIĄZANE KSIĄŻKI