Resortowe togi

Resortowe togi - Maciej Marosz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Marosz
WYMIAR
9,70 MB
NAZWA PLIKU
Resortowe togi.pdf
ISBN
5423236395046

OPIS

„Resortowe togi” przedstawiają funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego, wskazują na jego historyczne uwikłanie i rolę jaką odegrał w sporze konstytucyjnym trwającym od 2015 roku. Obok Trybunału Maciej Marosz sportretował także Sąd Najwyższy, Krajową Radę Sądownictwa oraz instytucję Rzecznika Praw Obywatelskich. Przeprowadzona w książce diagnoza wymiaru sprawiedliwości potwierdza konieczność wprowadzenia gruntownych zmian zasad jego funkcjonowania. Wskazuje na nieodzowność nie tylko zmian systemowych ale także wymiany całych składów instytucji prawnych państwa. Pozostawienie na szczytach władzy sądowniczej osób zdegenerowanych moralnie, skończyłoby się jedynie dalszym replikowaniem się takich kadr.

Czują też swoją władzę w państwie, nie pozwalają zmieniać jego charakteru i ustroju. Nie pozwalają na dalsze zmiany w III RP. MACIEJ MAROSZ, autor książki „Resortowe togi": W przypadku prawników, takich wpływowych jak prezes Gersdorf starałem się naświetlić całe ich otoczenie, nie tylko takie fakty, jak pełnienie wysokiej funkcji w komunistycznej organizacji na uczelni.

Obok trybunału maciej marosz sportretował także sąd najwyższy, krajową radę sądownictwa oraz instytucję rzecznika praw obywatelskich.Dzisiaj wymiar sprawiedliwości, sięgający korzeniami ... Książka. Resortowe togi - Maciej Marosz.

POWIĄZANE KSIĄŻKI