Improwizator

Improwizator - Hans Christian Andersen | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christian Andersen
WYMIAR
5,10 MB
NAZWA PLIKU
Improwizator.pdf
ISBN
2710008375872

OPIS

Oto książka dla romantyków! Słodko-gorzka. Pełna smaków i zapachów Italii. Niezwykła.Historia młodego chłopca, który w wyniku tragicznych okoliczności dostaje się pod opiekę rodziny Borghese. Ma talent – potrafi tworzyć poezję na zadany temat, w dodatku ma piękny głos. Chce zostać tytułowym improwizatorem. Wrażliwy i czuły usiłuje spełnić oczekiwania swoich protektorów, ale im lepiej jest wykształcony, tym bardziej jego pozycja go uwiera. A wrażliwość kieruje go na ścieżki nieoczywistych miłości…Improwizator pełen jest niezwykle malarskich opisów Włoch XIX wieku. Andersen miał ogromny talent do opisywania kolorów, zapachów, smaków. Jego Rzym, Neapol, Wenecja tętnią życiem. Wraz z bohaterami spacerujemy po placu del Poppo, Koloseum, moście Świętego Anioła, wchodzimy na Wezuwiusza, pływamy gondolami. Odwiedzamy galerie, oglądając najpiękniejsze obrazy i rzeźby. Czytamy Dantego. Dajemy jałmużnę żebrakom. Podróżujemy po Kampanii, płyniemy na Capri, zachwycamy się przyrodą.

Andersen miał ogromny talent do opisywania kolorów, zapachów, smaków. Jego Rzym, Neapol, Wenecja tętnią życiem.

Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji. Używany - dobry. pl Improwizator się wczuwa i gra kolejny boski dźwięk, a kompozytor rozważa wszystkie możliwe dźwięki, wypróbowuje je, układa, aż zobaczy, jak tworzą potężną i spójną melodię całkowitej i trwałej boskości. Improwizator się wczuwa i gra kolejny boski dźwięk, a kompozytor rozważa wszystkie możliwe dźwięki, wypróbowuje je, układa, aż zobaczy, jak tworzą potężną i spójną melodię całkowitej i trwałej boskości.

POWIĄZANE KSIĄŻKI