Zapach mężczyzny

Zapach mężczyzny - Agneta Pleijel | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agneta Pleijel
WYMIAR
3,20 MB
NAZWA PLIKU
Zapach mężczyzny.pdf
ISBN
1355558537541

OPIS

Kolejna – po entuzjastycznie przyjętej „Wróżbie” – odsłona autobiograficznego cyklu szwedzkiej pisarki. Narratorka studiuje w Göteborgu, próbuje znaleźć własną życiową drogę, szuka równowagi w relacjach z matką i ojcem, który zostawił rodzinę. Przede wszystkim jednak chłonie świat, chce się rozwijać, doświadczać rzeczywistości wszystkimi zmysłami. Rekonstruując młodzieńcze lata, opowiada o miłości – tej zmysłowej, i tej do literatury, o odkrywaniu świata i siebie, o kreowaniu własnego życia i o pisaniu. Przez karty powieści przewijają się mężczyźni – przelotni kochankowie narratorki i ci, którzy zostali w jej życiu na dłużej – a przede wszystkim książki, które inspirują, napędzają, nie dają spokoju. W tle toczy się rewolucja obyczajowa lat sześćdziesiątych.Agneta Pleijel (ur. 1940) jest jedną z najciekawszych szwedzkich powieściopisarek. Z wykształcenia antropolożka, jest także poetką, dramaturżką i tłumaczką. W Polsce ukazały się przekłady kilku jej powieści (Kto zważa na wiatr, Zima w Sztokholmie, Lord Nevermore – o przyjaźni Witkacego i Malinowskiego, Wróżba. Wspomnienia dziewczynki) oraz wybór poezji Anioły ze snu. Pleijel jest także członkinią jury Nagrody im. Zbigniewa Herberta.

I wtedy zastanawiamy się, jak można tak okropnie śmierdzieć, nie wiedząc o tym, albo ... "Zapach mężczyzny" jest bowiem kontynuacją opowieści znanej czytelnikom z "Wróżby", wiwisekcją kolejnego etapu z życia bohaterki - alter ego samej pisarki. A etap to specyficzny, bo nie dość, że dotyczy jej wchodzenia w dorosłość (wyjazd na studia, podjęcie pracy), to jeszcze rozgrywa się w latach 60.-70. Zapach mężczyzny.

Zapach musi być jednak dyskretny, by nie ciągnął ... Wyjątkowy zapach dla wyjątkowego mężczyzny. Szukasz oryginalnego, męskiego zapachu? W naszym sklepie czeka na Ciebie szeroki wybór kosmetyków, które oferują Ci świeże, uwodzicielskie i energetyzujące kompozycje! Znajdziesz wśród nich między innymi wody toaletowe oraz wody po goleniu od popularnych marek, takich jak La Rive ... Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust jest zmorą życiową wielu osób.

POWIĄZANE KSIĄŻKI