O podstawie moralności

O podstawie moralności - Artur Schopenhauer | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Artur Schopenhauer
WYMIAR
8,60 MB
NAZWA PLIKU
O podstawie moralności.pdf
ISBN
4457047835047

OPIS

W języku angielskim nazwy wszystkich zwierząt są rodzaju nijakiego i bywają zastępowane przez zaimek „it”, zupełnie tak samo jak przedmioty nieożywione. Jest to szczególnie oburzające, gdy dotyczy ssaków, jak psa, małpy, i jest niewątpliwie sztuczką duchowieństwa, wymyśloną w tym celu, aby obniżyć godność zwierząt do znaczenia rzeczy. Starożytni Egipcjanie, których całe życie było poświęcone celom religijnym, kładli do tych samych grobów co i mumie ludzkie, i obok tych ostatnich – mumie krokodyli, ibisów itp.; lecz w Europie poczytano by za zbrodnię i ohydę, gdyby wierny pies został pogrzebany obok mogiły swego pana, na której doczekał się śmierci, dając tym samym dowód wierności i przywiązania, jakich na próżno szukalibyśmy między ludźmi.

Opis. Arthur Schopenhauer (1788-1860) - jeden z najwybitniejszych niemieckich filozofów, choć w zasadzie nigdy nie stworzył żadnej filozoficznej szkoły, a jednak wywarł wielki wpływ na ... O podstawie moralności.

Seria: Meandry kultury - Arthur Schopenhauer - opis książki: Arthur Schopenhauer (1788-1860) - jeden z najwybitniejszych niemieckich filozofów, choć w zasadzie nigdy nie stworzył żadnej filozoficznej szkoły, a jednak wywarł wielki wpływ na takich myślicieli jak Bergson (ze swoim intuicjonizmem), Nietzsche (ze swoją filozofią życia), a czerpali z niego ... Rozprawa o moralności pisana była przez Schopenhauera w odpowiedzi na rozpisany przez Królewskie Duńskie Towarzystwo Naukowe konkurs. Choć przysłał pracę nietuzinkową‚ w dodatku jako jedyny‚ jury odrzuciło ją z niesmakiem argumentując: „autor mówi o różnych współczesnych filozofach‚ którzy należą do największych‚ w tonie tak nieprzyzwoitym‚ że można by się o ... „O podstawie moralności" Arthura Schopenhauera 5 sierpnia 2016 6 sierpnia 2016 Zakupione stosunkowo niedawno za jedyne dwanaście złotych, kiedy miałam przysłowiową dziurę w portfelu, a nie chciało mi się gnać po kruszącą się bułkę na terenie mojej uczelni. Opis: O podstawie moralności - Schopenhauer Arthur.

POWIĄZANE KSIĄŻKI