Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej

Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej - Jerzy Chociłowski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Chociłowski
WYMIAR
5,30 MB
NAZWA PLIKU
Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej.pdf
ISBN
1030412092606

OPIS

Jerzy Chociłowski – absolwent wydziału prawa UW, publicysta, reporter i tłumacz. Autor zbiorów reportaży (m.in.:Okruchy Azji, Bali – kwiat z ogrodu snów, Szarada indyjska, Wietnam bez 17 równoleżnika). Wydał też Limeryki swawolne oraz tomik opowiadań Zdrada w Czarciborzy. Ponadto na koncie: W świecie wiatru i wierzb, Talia niezwykłych postaci II RP oraz Podwieczorki u Lucyfera (szczere do bólu rozmowy Stalina z Hitlerem). Ostatni redaktor naczelny popularnego w swoim czasie miesięcznika „Kontynenty”.Lata 1918-1939 zapisały się w historii Polski nie tylko rozwojem gospodarczym i politycznymi zawirowaniami towarzyszącymi odbudowie niepodległego państwa, ale także znaczącymi zmianami obyczajowymi, wśród których na pierwszy plan wysuwa się emancypacja kobiet.Nadzwyczajne, niepospolite, zachwycające, wybitne, nietuzinkowe. Bez kompleksów, na przekór stereotypom, często wbrew społecznym normom i przesądom, śmiało rozwijały skrzydła w sztuce, nauce, literaturze i polityce. Odważnie prezentowały światu owoce swojego talentu, z zapałem współtworząc intelektualne i artystyczne zręby odzyskanej polskiej państwowości. Bez nich uboższe byłoby nie tylko międzywojenne XX-lecie, ale i czasy nam współczesne. Wspaniałe kobiety, o których warto i trzeba pamiętać.

Wydał też Limeryki swawolne oraz tomik opowiadań Zdrada w Czarciborzy. Jerzy Chociłowski o książce "Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej" (Poranek Dwójki) Gość "Poranka Dwójki" opowiadał, że przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości kobiety w ... Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej z racji ilości bohaterek i objętości, to książka zdecydowanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym okresem naszej historii. Osoby, które głębiej siedzą w temacie, mogą czuć niedosyt pod względem informacji.

EPUB to plik elektroniczny, który umożliwia: dostosowanie wielkości czcionki do potrzeb użytkownika, elastyczne dostosowanie treści do wielkości ekranu. Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej - Chociłowski Jerzy , tylko w empik.com: 31,90 zł . Przeczytaj recenzję Niezwykłe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI