Listy na pożegnanie

Listy na pożegnanie - Freya von Moltke | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Freya von Moltke
WYMIAR
11,56 MB
NAZWA PLIKU
Listy na pożegnanie.pdf
ISBN
6605102564802

OPIS

„Listy te związane są z jego śmiercią i moim dalszym życiem. Były dla mnie podstawą przetrwania, a więź, której są wyrazem, utrzymuje się do dziś. Mieliśmy prawie cztery miesiące, by się ze sobą pożegnać jako mąż i żona. To zwieńczenie, a jednocześnie najtrudniejszy czas naszego wspólnego życia.“ Freya von Moltke, 1991Helmuth James i Freya von Moltke - dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w nazistowskich Niemczech. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej. Ona - gospodynią tajnych obrad w dolnośląskim majątku rodzinnym. On w więzieniu oczekuje na proces i egzekucję, ona trwa przy nim do końca. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem miłości pokonującej więzienne mury i śmierć. Oraz świadectwem głębokiej wiary.

Mieliśmy prawie cztery miesiące, by się ze sobą pożegnać jako mąż i żona. w kapeluszu na głowie, z płaszczem na ramieniu, przychodzi pożegnanie. ...

Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych. 4. Wiemy, że w dalszym ciagu jestesmy wrazliwi na siebie i chcemy się nadal chronić.

POWIĄZANE KSIĄŻKI