Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego

Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego - Michael Morys-Twarowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michael Morys-Twarowski
WYMIAR
6,79 MB
NAZWA PLIKU
Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego.pdf
ISBN
8744083958250

OPIS

Mocarstwo, przed którym karki zginają wszyscy sąsiedzi.Podboje, które przejdą do legendy.Tysiącletnia chwała człowieka, który zbudował Polskę.Jego imię budziło grozę w całej Europie. Jego armia siała postrach od Łaby po Kijów. Niemcy widzieli w nim syna samego szatana. Czesi pałali do niego nienawiścią. Dla Polaków był jednak ojcem nowego mocarstwa. Imperatorem Słowian.Zdobył Kraków, podbił Pragę, zaorał Połabie i zagarnął Kijów. Szydził z niemieckiego cesarza, wbijając słupy graniczne w toń rzeki przepływającej przez środek jego królestwa. Zasiadł na legendarnym tronie Karola Wielkiego. I miał nie mniejsze od niego ambicje. Nieustannie dążył do konfrontacji ze wszystkimi sąsiadami, chcąc wydrzeć im należne Polsce ziemie.Bezczelny, zaborczy, diabelnie skuteczny. Polak, który nie kłaniał się nikomu - Bolesław Chrobry.Michael Morys-Twarowski - autor bestsellerowego Polskiego imperium po raz kolejny ujawnia najświetniejsze karty rodzimej historii. Udowadnia, że z naszej przeszłości możemy być dumni. I pokazuje, że z Polakami trzeba się liczyć. Od zawsze.

Widać jak różnie mogła się potoczyć historia, jak to jeszcze wówczas toczyła się walka między słowiańszczyzną a ... Mocarstwo, przed którym karki zginają wszyscy sąsiedzi. Podboje, które przejdą do legendy.

Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego . Michael Morys-Twarowski.

POWIĄZANE KSIĄŻKI