Wiersze na wietrze (szkice, notatki)

Wiersze na wietrze (szkice, notatki) - Paweł Próchniak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Próchniak
WYMIAR
12,22 MB
NAZWA PLIKU
Wiersze na wietrze (szkice, notatki).pdf
ISBN
7258931923127

OPIS

„Wiersze na wietrze” Pawła Próchniaka to błyskotliwe i głębokie wprowadzenie w świat twórców, którzy na przełomie XX i XXI w. Odnowili poetycką polszczyznę. Książka wskazuje trzy zasadnicze nurty nowej poezji i portretuje najwybitniejszych przedstawicieli każdego z nich. Marcin Świetlicki to w ujęciu Próchniaka najwszechstronniejszy, najbardziej intrygujący pośród odnowicieli poezji egzystencjalnego doświadczenia. Artur Szlosarek zjawia się tutaj jako poeta metafizycznego niepokoju, Andrzej Sosnowski pokazywany jest jako najważniejszy z twórców odsłaniających nieprzezroczystość języka i badających granicę poezji. Przedmiotem uwagi są tez inni ważni poeci ostatnich lat: Jacek Podsiadło, Wojciech Bonowicz, Tomasz Różycki...

Studia i szkice o poezji Ryszarda Krynickiego, Kraków 2014. Przepisywanie kanonu.

Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Wiersze na wietrze (szkice, notatki) - Wiersze na wietrze Pawła Próchniaka to błyskotliwe i głębokie wprowadzenie w świat twórców którzy na przełomie XX i XXI w. Odnowili poetycką polszczyznę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI