Żeglarze z dżungli. Jedyna na świecie antologia literatury malajskiej

Żeglarze z dżungli. Jedyna na świecie antologia literatury malajskiej - Robert Reuven Stiller | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Reuven Stiller
WYMIAR
6,3 MB
NAZWA PLIKU
Żeglarze z dżungli. Jedyna na świecie antologia literatury malajskiej.pdf
ISBN
4809626536852

OPIS

Robert Stiller (1927-2016) - wybitny pisarz, poeta, lingwista, tłumacz, orientalista dokonał rzeczy niezwykłej, opracował bowiem jedyną w świecie antologię literatury malajskiej. Doskonale poznał zarówno Malezję jak i Indonezję, jego praca obejmuje teksty od najstarszych aż po czasy XX wieku, przy czym obejmuje także tradycję ustną. Trzeba bowiem przyznać, że pierwsze wydanie tej książki ukazało się w roku 1971, jednak obecne jest poprawione i uzupełnione przez Stillera. Znajdziemy w antologii zarówno malajską literaturę ludową, jak i dworską i uczoną, aż po obszerny wybór z literatury XIX i XX wieku a także sporo literatury pisanej w różnych okołomalezyjskich dialektach. Dodatkową kto wie czy nie zasadniczą zaletą antologii jest opracowany przez Stillera wstęp wyjaśniający wiele nie tylko o tej literaturze, ale w ogóle o tym zakątku świata.

Doskonale poznał ... Żeglarze Z Dżungli Jedyna W Świecie Antologia Literatury Malajskiej Książka już od 20,29 zł - od 20,29 zł, porównanie cen w 19 sklepach. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze Robert Stiller (1927-2016) - wybitny pisarz, poeta, lingwista, tłumacz, orientalista dokonał rzeczy niezwykłej, opracował bowiem jedyną w świecie antologię literatury malajskiej.

Doskonale poznał zarówno Malezję jak i Indonezję, jego praca obejmuje teksty od najstarszych aż po czasy XX wieku, przy czym obejmuje ... Robert Stiller (1927-2016) - wybitny pisarz, poeta, lingwista, tłumacz, orientalista dokonał rzeczy niezwykłej, opracował bowiem jedyną w świecie antologię literatury malajskiej. Doskonale poznał zarówno Malezję jak i Indonezję, jego praca obejmuje teksty od najstarszych aż po czasy XX wieku, przy czym obejmuje także tradycję ustną.

POWIĄZANE KSIĄŻKI