Miasto nie do Poznania

Miasto nie do Poznania - Filip Czekała | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Filip Czekała
WYMIAR
5,57 MB
NAZWA PLIKU
Miasto nie do Poznania.pdf
ISBN
2583891886719

OPIS

Co robił szachinszach Iranu na Ratajach?Jak nazywał się Poznaniak, który był o krok od lotu w kosmos?Czym groziła jazda tramwajem „na winogrona”?Czytelnicy, którym mało Poznania, mają okazję po raz kolejny zgłębić historię miasta i jego mieszkańców. Buty dla papieża, zdolna kobieta inżynier, banda z Cytadeli - to nie wszystko! Filip Czekała raz jeszcze zaprasza nas do uczestnictwa w barwnej opowieści o najważniejszych symbolach Poznania i jego kultury, potwierdzając, że Pyrlandia to miejsce jedyne w swoim rodzaju, w którym zawsze coś jest do odkrycia.

Bimba to, co prawda, bardzo poznańskie określenie tramwaju, ale w Gorzowie ma to uzasadnienie, bo i do Landsberga, i do Poznania, wagony dostarczała kiedyś ta sama firma. To idźmy dalej.

zł. Cieplice słyną ze swoich uzdrowiskowych właściwości do dziś i nie od dziś. W latach dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych było to popularne miejsce dla kuracjuszy i turystów.

POWIĄZANE KSIĄŻKI