Zmiana imienia i nazwiska. Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji

Zmiana imienia i nazwiska. Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji - Barbara Romocka-Tyfel | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Barbara Romocka-Tyfel
WYMIAR
11,40 MB
NAZWA PLIKU
Zmiana imienia i nazwiska. Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji.pdf
ISBN
7532646965294

OPIS

Nazwisko i imię spełniają dwie podstawowe funkcje: służą do oficjalnego, urzędowego oznaczenia człowieka oraz do wyróżnienia w kontaktach towarzyskich z innymi osobami. Zasady, zgodnie z którymi można dokonać zmiany imienia i nazwiska, tryb postępowania w tych sprawach oraz określenie organów właściwych do dokonania tej zmiany są uregulowane w ustawie z 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska, której przepisy omówiono w książce.Publikacja zawiera, oprócz obszernego wprowadzenia, opis postępowania administracyjnego związanego z procedurą zmiany imienia i nazwiska, wzory decyzji i pism oraz bogate orzecznictwo sądowe, a także zaktualizowane opinie Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk i wybrane przepisy związkowe.W najnowszym wydaniu wyjaśniono wiele wątpliwości dotyczących stosowania ustawy po jej znowelizowaniu, w szczególności zwrócono uwagę na takie kwestie jak:odmiejscowienie załatwiania spraw związanych ze zmianą imienia i nazwiska, możliwość złożenia wniosku o zmianę imienia za pośrednictwem Konsula RP, aktualizacja rejestru PESEL przez kierownika urzędu stanu cywilnego.Adresaci: Książka przeznaczona jest dla pracowników urzędów stanu cywilnego, pracowników organów administracji publicznej, sędziów, adwokatów i radców prawnych zajmujących się problematyką poruszoną w komentarzu.

Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji - Romocka-Tyfel Barbara, Czajkowska Alicja , tylko w empik.com: 149,00 zł . Przeczytaj recenzję Zmiana imienia i nazwiska.

Orzecznictwo. Wzory decyzji" (Warszawa 2010, Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie II)) stwierdza: „Podstawa zmiany na imię lub nazwisko używane nie jest ograniczona wymogiem czasowym, tj.

POWIĄZANE KSIĄŻKI