Moja pieśń do Maryi

Moja pieśń do Maryi - Daniel Ange | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Daniel Ange
WYMIAR
7,95 MB
NAZWA PLIKU
Moja pieśń do Maryi.pdf
ISBN
3877179125439

OPIS

Książka ojca Daniela-Ange jest poświęcona zasadniczym kwestiom teologii maryjnej: Niepokalanemu Poczęciu i Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Została ona napisana niejako w odpowiedzi na publikacje podające w wątpliwość dziewicze macierzyństwo Matki Chrystusa.Autor ukazuje, jak w ciągu wieków rozwijał się kult Maryi, zwraca uwagę na różnice w tym zakresie między Kościołami wschodnim i zachodnim. Refleksje zawarte w niniejszym tomie ilustrowane są cytatami z Pisma Świętego; przywołano tu także naukę Ojców Kościoła, słowa Jana Pawła II oraz poezję opiewającą świętość Dziewicy z Nazaretu.Ojciec Daniel-Ange utwierdza wiernych w przeświadczeniu, że wstawiennictwo Maryi osłania każdego, kto jej zawierza, przed niebezpieczeństwami czyhającymi na duszę we współczesnym świecie. Praca dedykowana jest wszystkim kobietom, bez różnicy wieku, stanu i pochodzenia, w ich twarzach bowiem autor upatruje ikonę oblicza Matki Bożej.Oprócz wiedzy teologicznej książka oferuje przykład gorliwego nabożeństwa oraz dyskusję nad aktualnymi problemami kultu maryjnego.

Stan książek. Nasze książki są dokładnie sprawdzone i jasno określamy stan każdej z nich.

Anielskie Twe wejrzenie, * Maryjo na mnie zwróć; * płyń wdzięczne z serca pienie, * ma duszo, pieśń twą nuć! Refren: O Matko, o Matko, * o Matko, kocham Cię! 2. Czy w szczęściu, czy w niedoli, * czy radość czuję wraz,* czy kiedy serce boli, * ja wołam w każdy czas: Ref.

POWIĄZANE KSIĄŻKI