Kryzys. Polityczne, ekologiczne i ekonomiczne uwarunkowania

Kryzys. Polityczne, ekologiczne i ekonomiczne uwarunkowania - Andrzej Małkiewicz | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Małkiewicz
WYMIAR
3,83 MB
NAZWA PLIKU
Kryzys. Polityczne, ekologiczne i ekonomiczne uwarunkowania.pdf
ISBN
4380390352693

OPIS

Polityka i gospodarka splatają się ze sobą nieustannie. Jednak w ostatnich latach wpływ państw na życie gospodarcze zmniejszał się – zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych pod rządami ekipy republikańskiej. Kryzys, z którym mamy obecnie do czynienia, boleśnie uświadomił nam, że rządy nie mogą odwracać się od gospodarki. W rezultacie stało się coś zadziwiającego – w 2008 roku konserwatywna administracja USA dokonała ingerencji w życie gospodarcze na miarę niespotykaną w historii kraju.Co takiego wydarzyło się w gospodarce, że konieczne były interwencje państw, i to w tak dużym zakresie? Dlaczego światowy system ekonomiczny znalazł się na skraju załamania? Dlaczego zawiodły dotychczasowe mechanizmy regulujące życie gospodarcze? Dlaczego efekty działań rządów są tak skromne? Czy kryzys nauczył czegoś polityków i biznesmenów? Czy rządy i społeczeństwa wyciągnęły z niego wnioski?

Należy zwrócić uwagę, że dotychczasowe ... - kryzysy ekonomiczne - terroryzm rodzimy (zdarzenia z użyciem przemocy stosowane przez lokalne grupy ...

Aktywność Zawodowa Osób z Ograniczeniami Sprawności; Biuro Informacji Rady Europy; Europejski Trybunał Praw Człowieka; Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa; Humanistyka Europejska; Metody Diagnozy ... Polityka i gospodarka splatają się ze sobą nieustannie. Jednak w ostatnich latach wpływ państw na życie gospodarcze zmniejszał się - zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych pod rządami ekipy republikańskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI