Tajemnica Świętego Wormiusa

Tajemnica Świętego Wormiusa - Jarosław Klonowski | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jarosław Klonowski
WYMIAR
12,85 MB
NAZWA PLIKU
Tajemnica Świętego Wormiusa.pdf
ISBN
5773099417969

OPIS

Wormius już za życia został uznany przez mieszkańców Wenecji świętym. Na moment całe Włochy wydały się opromienione jego chwałą. Lecz tej niezwykłej postaci od początku pisany był zgoła inny los. Jego udziałem stało się odtrącenie, męczeńska śmierć, usunięcie z ołtarzy i wreszcie zapomnienie. Blisko sto pięćdziesiąt lat po zagubieniu relikwiarza zawierającego szczątki świętego papieski szpieg wyrusza śladem starej tajemnicy. Dociera do małej wioski na Kujawach, gdzie kult Wormiusa odżywa z nową siłą. W tym samym czasie w Bydgoszczy przestępca zwany Węgliszkiem zarzeka się, że przypadkiem natrafił na ukryte w kryptach klasztoru skrzynie, a w nich kości, które w cudowny sposób rosną...

Później odtrącony, zginął męczeńską śmiercią, a wreszcie popadł w zapomnienie. Blisko 150 latach śladem zaginionego relikwiarza wyrusza papieski szpieg, Ostenwald. Tajemnica świętego Wormiusa (E-book) - Ceny już od 22,26 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 2 sklepach.

Autor: Jarosław Klonowski; Kategorie: E-booki / literatura piękna / literatura piękna polska / powie ... Tajemnica Świętego Wormiusa (Jarosław Klonowski). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Tajemnica świętego Wormiusa epub - sprawdź opinie i opis produktu.

POWIĄZANE KSIĄŻKI