Martin Eden (książka audio)

Martin Eden (książka audio) - Jack London | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jack London
WYMIAR
12,78 MB
NAZWA PLIKU
Martin Eden (książka audio).pdf
ISBN
3415539638981

OPIS

Jest to historia znajomości tytułowego Martina Edena oraz poznanej przez niego przypadkowo dziewczyny "z wyższych sfer" - Ruth Morse. On jest doświadczony życiowo i zawodowo, utalentowany, lecz biedny, ona ambitna i bogata. Chcąc dorównać dziewczynie i stać się jej godnym Martin postanawia kształcić się samodzielnie i zostać pisarzem. Losy tej dwójki tworzą niezwykle ciekawą i poruszającą opowieść o miłości, poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, wielkim sukcesie i gorzkim rozczarowaniu.Czyta: Mieczysław MorańskiCzas trwania: 17 godz. 34 min.

Zawiera wiele wątków autobiograficznych. Po raz pierwszy wydana w Polsce w 1923 przez Towarzystwo Wydawnicze "Ignis" w tłumaczeniu Stanisławy Kuszelewskiej.Powieść była potem wielokrotnie wznawiana w tłumaczeniach: Józefa Mondscheina, Zygmunta Glinki, Tomasza Tesznara i Macieja Zombierta Martin Eden (książka audio) - Jest to historia znajomości tytułowego Martina Edena oraz poznanej przez niego przypadkowo dziewczyny `z wyższych sfer` - Ruth Morse.

Ironia, bo pozornie to Ruth wydaje sie czyelnikowi pusta. Ale podczas gdy ona rozumie rzeczywistosć i życie, Martin śni o idealnym życiu, ale to on żyje w pustce.

POWIĄZANE KSIĄŻKI