Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz

Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz - Ewa Matuszewska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ewa Matuszewska
WYMIAR
10,42 MB
NAZWA PLIKU
Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz.pdf
ISBN
4687939040220

OPIS

Wanda Rutkiewicz, zwana Gwiazdą Himalajów, pierwsza Polka, która zdobyła Mount Everest, zaginęła podczas swej kolejnej górskiej wyprawy. Mało jest kobiet na świecie, które w sporcie tak ekstremalnym jak himalaizm osiągnęły tak dużo. Opowieść o niej napisała dziennikarka, a zarazem przyjaciółka. Pisze tu o pasji wspinania, ale także o Wandzie Rutkiewicz jako o człowieku, o ludziach w jej życiu, przede wszystkim zaś o ich wcale niełatwej, ale wiernej przyjaźni, tworząc zaskakująco żywy portret swej bohaterki.

Niedokończone życie Wandy Rutkiewicz to kompilacja wywiadów, relacji, wspomnień poezji, malarstwa - chciałoby się rzec swoisty synkretyzm sztuk - które sprawiają, że czytelnik otrzymuje wielowymiarowy obraz Wandy Rutkiewicz: osobowości intrygującej, niejednoznacznej, której losy momentami naznaczone są ... Wanda Rutkiewicz, zwana Gwiazdą Himalajów, pierwsza Polka, która zdobyła Mount Everest, zaginęła podczas swej kolejnej górskiej wyprawy.Mało jest kobi... Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz" autorstwa Ewy Matuszewskiej, z którą Rutkiewicz się przyjaźniła. „Uciec jak najwyżej…", to książka warta przeczytania.

Jest to średniej grubości książka (nieco ponad 260 str.) wydana przez Wydawnictwo Iskry. Miłośnikom literatury wspomnieniowej oraz górskiej tej publikacji z pewnością nie trzeba polecać. Książka Ewy Matuszewskiej „Uciec jak najwyżej" to opowieść o Wandzie Rutkiewicz, napisana przez wieloletnią przyjaciółkę i dziennikarkę, opowieść z jednej strony kontynuująca tradycje biografii hołdowniczych, z drugiej natomiast - uwalniana od konwencji i schematów. Uciec jak najwyżej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI