Podręcznik frontendowca. The Big Nerd Ranch Guide

Podręcznik frontendowca. The Big Nerd Ranch Guide - Chris Aquino | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Chris Aquino
WYMIAR
6,81 MB
NAZWA PLIKU
Podręcznik frontendowca. The Big Nerd Ranch Guide.pdf
ISBN
7490526452050

OPIS

Tworzenie aplikacji WWW jest dziś dla programistów sporym wyzwaniem. Piszą kod dla platformy, którą jest przeglądarka — kłopot w tym, że na świecie istnieje całe mnóstwo różnych przeglądarek i jeszcze więcej urządzeń, na których można uruchomić aplikację. A ona oczywiście powinna zawsze działać bez zarzutu! Co więcej, pisanie aplikacji WWW oznacza konieczność zadbania zarówno o wygląd strony, jak i o poprawność algorytmów decydujących o sposobie działania. To wszystko oznacza, że dobry programista aplikacji WWW musi dobrze opanować wiele technik pracy!Trzymasz w ręku książkę przeznaczoną dla projektantów, którzy znają podstawy programowania i chcą tworzyć funkcjonalne aplikacje WWW, opierającą się na materiale pięciodniowego szkolenia Big Nerd Ranch. Zaprezentowano w niej sporo nowoczesnych technik programistycznych i pokazano, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce. Opisano, jak zaimplementować responsywny interfejs użytkownika i aplikację współdziałającą z serwerem internetowym, przedstawiono platformy Ember i Node.js. Nie zabrakło tu także opisu najnowocześniejszych narzędzi do diagnozowania i testowania kodu. Dzięki tej książce szybko zaczniesz tworzyć nowoczesne, elastyczne i wydajne aplikacje WWW!Niektóre zagadnienia omówione w książce:środowiska programistyczne i narzędzia do projektowania aplikacji WWWukłady adaptacyjne i zapytania medialnemoduły, obiekty i metody w kodzie aplikacjiefekty wizualne i przetwarzanie danych w JavaScripciewykorzystywanie protokołu WebSocketdiagnostyka i testowanie kodu aplikacjiProgramista WWW — mistrz wielu technologii!Chris Aquino — jest dyrektorem działu rozwoju aplikacji WWW i instruktorem szkoleniowym w firmie Big Nerd Ranch. Niezwykle chętnie przekazuje innym wartościową wiedzę. Uwielbia nakręcane zabawki, espresso i wszelkie formy grillowania.Todd Gandee — jest instruktorem i programistą aplikacji WWW w Big Nerd Ranch. Swoje umiejętności doskonalił przez 10 lat jako doradca w dziedzinie tworzenia aplikacji internetowych. Poza programowaniem lubi biegać, jeździć na rowerze i wspinać się.

Zaprezentowano w niej sporo nowoczesnych technik programistycznych i pokazano, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce. Informacje o PODRĘCZNIK FRONTENDOWCA. THE BIG NERD RANCH GUIDE - 6784855894 w archiwum Allegro.

Piszą kod dla platformy, którą jest przeglądarka — kłopot w tym, że na świecie istnieje całe mnóstwo różnych przeglądarek i jeszcze więcej urządzeń, na których można uruchomić aplikację. Tytuł oryginału: Front-End Web Development: The Big Nerd Ranch Guide Tłumaczenie: Andrzej Watrak ISBN: 978-83-283-3203-4 Authorized translation from the English language edition, entitled: FRONT-END WEB DEVELOPMENT: Księgarnia w Markach ponad 100 tysięcy produktów. kupuj i odbieraj w sklepie lub wybierz wysyłkę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI